Aglomeracja

Będzie więcej LOTów do Warszawy

Lotnisko Ławica  Foto: lepszyPOZNAN.pl

Każdego dnia sporo osób podróżuje między Poznaniem, a Warszawą. Najczęściej wybierają jazdę baną, ale walczą o nich również Polskie Linie Lotnicze LOT, które planują zwiększyć liczbę rejsów na trasie Warszawa-Poznań-Warszawa o 5 dodatkowych tygodniowo.

Nowy rejs oferuje pasażerom dodatkowe możliwości podróży z przesiadką w Warszawie na szereg połączeń do Ameryki Północnej, to jest Chicago, Toronto, Nowy Jork, Newark i Los Angeles, na rejsy Europejskie i krajowe – wyjaśnia Adrian Kubicki z LOTu – dzięki temu skrócimy również czas przesiadki w Warszawie na przykład na połączenie do Tokio i z rejsów z Tel Awiwu.

W tej chwili LOT oferuje 4 rejsy dziennie wykonując tygodniowo 24 loty tygodniowo z Poznania do Warszawy. Ceny na nie rozpoczynają się od 89 zł za przelot w jedną stronę. Sprawdziliśmy na stronie LOTu możliwość przelotu na trasie Poznań – Warszawa – Poznań dokładnie za tydzień, w środę 25 stycznia. Wybraliśmy najtańszą opcję. Lot do stolicy około 9:00 kosztuje 160,00 złotych, a powrotny około 19:30 to koszt 179,00 złotych.

LOT od sezonu letniego zwiększy liczbę lotów nawet do 5 dziennie, zwiększając tym samym częstotliwość do 29 rejsów tygodniowo. Samoloty z Poznania startować będą do Warszawy poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki o 11:55. Z Warszawy wylatywać będzie o 11:25.

Ponadto, pasażerowie będą mogli skorzystać z wieczornego lotu do Poznania o 22:50 w sobotę oraz przedpołudniowego lotu do Warszawy o 8:55 w niedzielę – informuje LOT – nowy rejs będzie obsługiwany przez samolot typu Bombardier Q400 LOT-u w konfiguracji 78 miejsc pasażerskich w dni robocze poza środą.

Uruchamiając nowe połączenia liczy nie tylko na pasażerów lecących do stolicy i z powrotem, ale też na podróżnych korzystających z oferty przesiadkowej w Warszawie.

Może to być też alternatywa dla pociągów, zwłaszcza, że zbliża się remont trasy kolejowej właśnie między stolicą Wielkopolski, a Warszawą. Nie wiadomo też jak na jazdę samochodem wpłynie planowana przebudowa autostradowej obwodnicy miasta.

W ubiegłym roku połączenie Warszawa-Poznań-Warszawa wyróżniło się spośród wykonywanych przez LOT połączeń krajowych – dodaje Adrian Kubicki – na tej trasie przewieźliśmy prawie 30% pasażerów więcej w porównaniu do 2015 roku.

Drzwi otwarte i Dzień Dziecka w nowym terminalu na Ławicy - Poznań 03.06.2012 r.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl, LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz