Aglomeracja

Będzie upał!

butelka wody  Foto: sxc

butelka wody Foto: sxcDziś i jutro będzie bardzo gorąco! W Poznaniu będzie jedna z najwyższych temperatur w Polsce. W cieniu może być do 31 stopni, aż boimy się prognozować jaką temperaturę wskazywać będą termometry wystawione na słońce.

Warto wychodząc na spacer zabrać ze sobą choć małą butelkę z wodą mineralną. Ważne jest to zwłaszcza w przypadku osób starszych, które tak wysoką temperaturę mogą źle znosić. To samo dotyczy opiekunów małych dzieci. Mamy nadzieję, że nie powtórzą się przypadki pozostawiania nawet na krótko dzieci w samochodach.

Gdy zobaczymy taki przypadek warto zawiadomić straż miejską bądź policję. Temperatura w zaparkowanych samochodach bardzo szybko rośnie, nawet jeśli są lekko uchylone okna. Gdy dziecko zostanie zamknięte w samochodzie może dojść do tragedii.

Ten sam apel możemy skierować do właścicieli czworonogów. One również źle znoszą takie upały i też z pewnością ucieszą się, gdy od czasu do czasu dostaną od nas wodę. Psów również nie wolno zostawiać w zamkniętych, zaparkowanych w nasłonecznionym miejscu samochodach. Tutaj również gdy nie ma właściciela w pobliżu warto zaalarmować odpowiednie służby, by nie doszło do tragedii.

Całodobowy, bezpłatny telefon do straży miejskiej to 986. Można także zadzwonić do oficera dyżurnego: 61 878 52 18. Osoby niesłyszące mogą wysłać sms: 606 986 986.

Od soboty działają w czterech miejscach kurtyny wodne, które pozwolą się nieco ochłodzić. Będą one uruchamiane , gdy temperatura sięgać będzie 30 stopni.

Kurtyny wodne - doskonała ochłoda! Foto: lepszyPOZNANA.pl / ag

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • Woda to może nie koniecznie, jednak faktycznia duża ilość płynu to dobre rozwiązanie na takie dni. Jeśli ktoś tak jak ja nie przepada za wodą zawsze można się poratować herbatą mrożoną sama na przykład pijam bardzo dużo i w różnych wersjach 🙂 Na przykład ostatnio przetestowałam kilka przepisów stąd http://klub.dilmah.pl/herbaty/mrozone/