Stare Miasto

Będzie krótsza droga na dworzec?

"Kr**a mać!" przeciwko niefunkcjonalności ZCK - Poznań 8.10.2013 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Nowa władza, stary problem? Choć minęły już trzy miesiące od konsultacji dotyczących skrócenia drogi na dworzec, nadal nie ma ich podsumowania. Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania domaga się ich publikacji i wysyła w tej sprawie list do Prezydenta Jacka Jaśkowiaka oraz Wiceprezydenta Macieja Wudarskiego.

Konsultacje odbyły się w marcu i dotyczyły koncepcji przejścia przez ulicę Matyi na wysokości Dworca PKP. Projekt zakładał znaczne skrócenie drogi na dworzec.

Niestety, mimo że minęły ponad 3 miesiące od ich zakończenia, nie doczekaliśmy się opublikowania ich podsumowania – pisze Arkadiusz Borkowski, wiceprezes IdP – ponad 100 dni wydaje się być jednak wystarczającym czasem, aby podsumować uwagi zgłoszone przez mieszkańców, z przykrością stwierdzamy, że zmiany w kierownictwie ZDM i PIM nie podniosły jak na razie standardów prowadzenia konsultacji społecznych.

Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania w liście otwartym do Prezydenta Poznania domaga się opublikowania podsumowania konsultacji społecznych w sprawie naziemnego przejścia dla pieszych przez ulicę Matyi wraz z odniesieniem się do uwag zgłoszonych przez mieszkańców. List zawiera również prośbę o publikację i przesłanie projektu, który będzie realizowany.

Na początku roku deklarowaliście Panowie, że droga do dworca zostanie skrócona do sierpnia włącznie – czytamy dalej w liście do Prezydenta – czy termin ten zostanie dotrzymany?

Poprzednie władze Poznania robiły niemal wszystko, by ta koncepcja nie była realizowana. Po wyborach, które wygrał Jacek Jaśkowiak wydawało się, że skrócenie drogi na dworzec jest kwestią dni, jeśli nie godzin.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz