Stare Miasto

Wysportowani seniorzy na Stary Mieście

Osiedlowa siłownia (1)  Foto: TD

Na Starym Mieście jest kilka plenerowych siłowni, ale mieszkańcy nie  wiedzą jak z nich korzystać. Często też obawy – przede wszystkim seniorów budzą skomplikowane urządzenia i brak trenerskiego wsparcia.

Widzę jak młodzi ćwiczą, ale sama nie wiem co robić z tymi wszystkimi dynksami – mówi pani Maria Kazimierska z ulicy Grobla. Poza tym boję się, że może mi się po prostu coś stać, a o kontuzję w naszym – senioralnym wieku jest łatwo.

Na potrzeby seniorów otwarte jest miasto i staromiejska Rada Osiedla. Razem z Fundacją AWF w ramach programu Trener Senioralny przygotowano specjalne bezpłatne zajęcia sportowe dla grupy wiekowej 50+. Ważne jest, że treningu odbywać się będą pod okiem fachowca z Akademii Wychowania Fizycznego.

Wśród zajęć zaplanowano m.in. naukę prawidłowej techniki marszu Nordic Walking odciążającej stawy, ćwiczenia wzmacniające gorset mięśniowy, zwiększające wydolność i spalające tkankę tłuszczową- wszystko zaplanowane tak, by lepiej sobie radzić z trudnościami dnia codziennego.

Chcemy utworzyć kilka stałych grup, które spotykałyby się dwa razy w tygodniu na wybranych siłowniach zewnętrznych m.in. w Parku Wieniawskiego czy w Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Solnej. Kluby senioralne w okresie letnim zawieszają swoją działalność do września i trudno jest nam dotrzeć do zainteresowanych, dlatego informację o spotkaniach przekazujemy dzięki sąsiedzkim kontaktom i plakatom Fundacji AWF – mówi Anna B. Gregorczyk, Przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty, Rekreacji i Promocji Starego Miasta

Bezpłatne treningi będą odbywać się w grupach, od 8 do maksymalnie 14 osób pod czujnym okiem Rajmunda Sobkowiaka, młodego ale doświadczonego trenera.

Pierwszy trening wprowadzający rozpocznie się już w najbliższy wtorek 7 Lipca od godz. 16.30 na siłowni zewnętrznej w Parku Wieniawskiego obok Teatru Wielkiego.

Zajęcia są otwarte, ze względów formalnych obowiązują zapisy, również na miejscu w dniu treningu. Gdy zbiorą się kolejni chętni, treningi będzie można przeprowadzić w kilku grupach w innych lokalizacjach.

Zachęcamy seniorów do zapisów na zajęcia pod numerem telefonu 668486882 od poniedziałku do piątku w godz. od 10 do godz. 15 lub pod adresem e-mail: rajmund.trener@gmail.com

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz