BizNews

Będzie centrum w Koninku

Nowoczesne Centrum Logistyczne firmy PROMAG pod Poznaniem  Foto: PROMAG

O kryzysie mówią głośno ogólnopolskie media, ale obserwując zachowania firm w Aglomeracji Poznańskiej trudno go dostrzec. Dowodem na to może być powstające w Koninku nowe Centrum Logistyczne. Dzięki inwestycji firmy Promag pracę tutaj znajdzie kilkanaście osób.

Nowoczesne Centrum Logistyczne firmy PROMAG pod Poznaniem Foto: PROMAG

Centrum Logistyki w Koninku powstało na 5 hektarowej działce. Wybudowano tutaj magazyn o powierzchni 4-krotnie większej niż poprzednia inwestycja zrealizowana przez spółkę w 2005 roku. Obiekty w Koninku będą pełniły funkcję centrum dystrybucyjnego dla 10 oddziałów firmy oraz sprzedaży wysyłkowej. W pierwszym etapie inwestycji powstał budynek o powierzchni 8.500 metrów kwadratowych.

Obecnie Promag zatrudnia około 250 pracowników, ale dzięki otwarciu Centrum Logistyki w Koninku zostaną stworzone nowe miejsca pracy.

Plany zakładają dalszą rozbudowę o kolejne obiekty, wszystko zależy od gospodarki, jeśli nie spowolni i będzie zapotrzebowanie ze strony rynku, zrealizujemy kolejne etapy inwestycji – mówił Lesław Łuczak z firmy Promag.

Nowoczesne Centrum Logistyczne firmy PROMAG pod Poznaniem Foto: PROMAG

Uroczyste otwarcie Centrum zaplanowano na drugą połowę maja.

– – – – – – –

Firma Promag powstała 15 lutego 1982 roku. Przełom w działalności przyniósł rok 1990, gdy firma została przekształcona w spółkę akcyjną i swym zasięgiem objęła całą Polskę. Centrala znajdowała się przy ul. Szyperskiej w Poznaniu, a w Lublinie, Łodzi, Bytomiu i Gdańsku zostały otwarte oddziały spółki. W latach 1992-1998 dołączyły do nich Szczecin, Warszawa, Bydgoszcz, Kraków i Wrocław.

Dziś PROMAG S.A. to 10 oddziałów na terenie całego kraju oraz Centrala w Poznaniu przy ulicy Romana Maya, blisko 250 pracowników, biurowiec wraz z zapleczem magazynowym, halą produkcyjną i serwisową oraz powstające nowoczesne Centrum Logistyczne w Koninku.

Nowoczesne Centrum Logistyczne firmy PROMAG pod Poznaniem Foto: PROMAG

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz