Aglomeracja

B@bcia w sieci

laptop  Foto: sxc

laptop Foto: sxcJeśli nie ma cię w internecie, nie ma cię wcale. Ponieważ z sieci korzystają wnuki, nie może też tam zabraknąć babci i dziadka. Obsługa komputera i poruszanie się po wirtualnym świecie przez seniorów wymaga jednak często wsparcia, bo to co już dla oseska jest już całkiem normalne, dla starszego pokolenia jest cały czas nowością z którą trzeba się oswoić.

Projekt wpisuje się w ideę przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i cyfrowemu – wyjaśnia Bogumiła Socha z Akademickiego Koła Aplikacji Internetowych, które jest organizatorem warsztatów – celem projektu jest nauczenie ludzi starszych, do których dotarliśmy poprzez kluby seniora w Poznaniu, umiejętności korzystania z internetu.

W warsztatach, które rozpoczną się w najbliższą sobotę, docelowo weźmie udział około 60 osób.  Każda z nich uczestniczyć będzie w cyklu dwóch spotkań trwających każde po 3 godziny.

Projekt jest organizowany przez Akademickie Koła Aplikacji Internetowych z Politechniki Poznańskiej oraz UAM. Wszyscy uczestnicy projektu działają non-profit – podkreśla Bogumiła Socha.

Warsztaty Internet dla seniorów odbędą się na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM (ul. Umultowska 87) w najbliższą sobotę.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz