K U L T U R A

Baśń o Rycerzu bez Konia

Teatr Animacji: Elżbieta Węgrzyn i Marcin Ryl Krystianowski  Foto: materaiły prasowe

Dzień Dziecka jest wyjątkowym świętem – zawsze staraliśmy się jakoś go wyróżnić wśród innych dni zapisanych w repertuarze Teatru Animacji. Tym razem nic nie zagramy, ale dla naszych najmłodszych widzów mamy inny prezent. Przygotowaliśmy błyskotliwe, przezabawne i rozśpiewane słuchowisko według znanej sztuki Marty Guśniowskiej “Baśń o Rycerzu bez Konia”, które można odsłuchać on-line.  

Dawno temu, w jednym z najodleglejszych królestw, żył sobie pewien Rycerz, który nie miał Konia i był z tego powodu bardzo nieszczęśliwy.
Postanowił więc wyruszyć w świat by odnaleźć przeznaczonego sobie rumaka. Tymczasem w innym odległym królestwie żył Koń bez Rycerza! On także był przez to bardzo nieszczęśliwy i on także postanowił wyruszyć na poszukiwania osobistego bohatera w zbroi. Koń i Rycerz w swych wędrówkach spotykają te same postaci: trzech groźnych Łotrów, Mysz marzącą, by ktoś się jej wystraszył, straszliwego, głodnego Smoka, Czarodzieja z magiczną kulą, Stare Drzewo i – jak to w baśniach bywa – Królewnę. Czy po licznych przygodach uda im się odnaleźć? Czy warto mieć wielkie marzenia? Dowiecie się słuchając naszej „Baśni o Rycerzu bez Konia”. Zapraszamy!

Reżyseria – Mariola Ryl-Krystianowska
Muzyka – Robert Łuczak
Realizacja dźwięku – Michał Wereda, Maciej Kuśnierz

Występują:
Narrator – Marek Cyris
Dzieci – Zosia Jakusik i Kosma Olejniczak
Rycerz – Krzysztof Dutkiewicz
Koń – Marcin Ryl-Krystianowski
Łotr I- Marcel Górnicki
Łotr II – Marcin Chomicki
Łotr III – Mateusz Barta
Mysz – Mariola Ryl-Krystianowska
Smok – Piotr Grabowski
Czarodziej – Marek Cyris
Stare Drzewo – Elżbieta Węgrzyn
Królewna – Sylwia Koronczewska-Cyris

Link do słuchowiska znajdziecie tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: materaiły prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz