Aglomeracja

Bajkowy tramwaj na Dzień Dziecka

moderus gamma  Foto: MPK / Katarzyna Lesińska

Dzieci to nasi najmilsi pasażerowie. I często najbardziej wdzięczni. Dlatego z okazji Dnia Dziecka szykujemy dla nich specjalny „Bajkowy tramwaj”, który będzie kursował 1 czerwca od godziny 9:00 do godziny 12:00 od Franowa do Piątkowa. W roli baśniowego pojazdu – magiczny Moderus Gamma, a na jego pokładzie bohaterowie bajek.

Z okazji 1 czerwca organizujemy dla dzieci szczególną atrakcję, która – mamy nadzieję – wywoła najpiękniejsze skojarzenia i na długo pozostanie w pamięci – mówi Katarzyna Lesińska z zespół ds. PR poznańskiego MPK.

W „Bajkowym tramwaju” królować będą baśnie. Czytane, a także opowiedziane muzyką, pantomimą i tańcem. Na pokładzie błękitnej Gammy znajdą się bohaterowie bajek ze spektakli prezentowanych przez Szkołę Baletową Anny Niedźwiedź, z którymi spotkaliśmy się już na przedpremierowym przejeździe kolejką Maltanką, a także sympatyczne koziołki Radia Poznań.

„Bajkowy tramwaj”, będzie zwiastował Festiwal Bajek, który wkrótce po raz pierwszy będzie organizowany w Poznaniu.

Oprócz czarów i magii w tramwaju nie zabraknie słodkości.

Wierzymy, że „bajkowy tramwaj” zachęci wszystkie dzieci do wizyty w teatrach podczas festiwalu oraz do przejazdów po mieście tramwajem albo autobusem.

Przejazdy są bezpłatne.

Użyte w artykule zdjęcia: MPK / Katarzyna Lesińska, materiały prasowe MPK

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz