POZnań

Atak wampirów nad Maltą

Krewni Euro na dziedzińcu PSP - Poznań 16.09.2011 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Spacerowicze, biegacze i rowerzyści wspólnie będą mogli powstrzymać atak wampirów, które pojawią się nad poznańską Maltą 2 września. Na specjalnie przygotowaną grę miejską zaprasza Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Choć to środek dnia, to przerażające indywidua będą próbowały napić się ludzkiej krwi. Krwi, która jest potrzebna pacjentom szpitali, czy ofiarom wypadków. Wprawdzie wampiry wyglądać będą groźnie, ale rodziny z dziećmi będą mogły je bez większego problemu poskromić. Gra rozpocznie się o godzinie 14:00 przy kościele pw. św. Jana Jerozolimskiego tuż obok Ronda Śródka. Uczestnicy będą startować w kilkuosobowych grupach co 10 minut. Koniec zaplanowany jest po drugiej stronie jeziora w połowie drogi między kładką, a startem wyścigów wioślarskich. Punkty gry będą oznaczone czerwoną nitką – znakiem ogólnopolskiej kampanii „Twoja krew, moje życie”. Czerwona nitka jest w niej symbolem połączenia między dawcą krwi a osobą potrzebującą.

Uczestnicy gry będą rozwiązywać zadania związane z krwiodawstwem, a odpowiedzi na pytania wpisane w przygotowany formularz utworzą przejrzystą informację dotyczącą zasad przetaczania krwi. Każdy kto ukończy grę dostanie specjalną przypinkę przygotowaną przez spółdzielnię socjalną Furia, aktywizującą osoby
z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Już od godziny 10:00 w miejscu mety będzie stała fotobudka, gdzie spacerowicze oraz uczestnicy gry będą mogli zrobić sobie zdjęcia i wziąć udział w akcji „Twoja krew, moje życie”.

Przyjdź nad Maltę, dobrze się baw i powstrzymaj wampiry.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz