K U L T U R A

Antrum – pomóżcie zrealizować marzenie

Marta Torebko  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Najpopularniejsza metodą zrealizowania swojego marzenia jest crowdfunding, czyli forma finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczność. Przedsięwzięcie jest w takim przypadku finansowane poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby zainteresowane projektem. Z takiej formy postanowiła skorzystać Marta Torebko, poznańska muzyczka, żeby nagrać album “Antrum”.

Marta jest absolwentką Akademi Muzycznej w Poznaniu. Uwielbia komponować, śpiewa, gra na fortepianie i piszę teksty.

Jestem marzycielką, z głową pełną pomysłów. Niedawno miałam piękny sen, znalazłam się w jaskini pełniej muzyki, było we mnie mnóstwo emocji, widziałam po drodze tajemnicze instrumenty, postacie, w każdym zakamarku było mnóstwo magii… I tak własnie narodziły się kompozycje do albumu Antrum – tłumaczy autorka.

Antrum (łac. Jaskinia) to muzyczna podróż po wnętrzach jaskini. Pełna emocji, siły, magicznych dźwięków i tajemniczości. Podczas przystanków będziecie mieli okazję zobaczyć rzadko spotykane instrumenty, nietypowe odgłosy. Poddacie się całkowicie prowadzeniu muzyki. “Antrum” to połączenie różnorodnych stylów muzycznych, m.in tradycyjnego popu z elementami jazzu i muzyki świata. To poszukiwania brzmień, zabawy harmoniczne. To prawdziwa muzyczna uczta.

Moim wielkim marzeniem jest zrealizowanie albumu z muzykami z różnych kontynentów, dzięki którym będę mogła pokazać Wam także muzykę świata. Nieustannie mnie ona fascynuje. Muzycy z Kanady, Portugalii i Hiszpanii zgodzili się na przyjazd do Polski i potwierdzili swój udział w projekcie. Jednak aby to nastąpiło potrzebne jest Wasze wsparcie. Wspólnie ze mną przy całości projektu będzie wokalnie towarzyszyć mi Izabela Frąckowiak z którą tworzę duet i występuję już od 5 lat.

Album ma powstać na tzw. “setkę”. To technika dająca fantastyczne, prawdziwe, pełne emocji i naturalności brzmienie, Jest bardzo trudna w wykonaniu i realizacji, wymagająca profesjonalnego studio nagrań, ale jest warta wysiłku w nią włożonego.

Na albumie znajdzie się 10 kompozycji autorstwa Marty Torebko. Usłyszymy fortepian, perkusję, gitarę basową, gitarę akustyczną, flet poprzeczny, saksofon, skrzypce, tres cubano i kalimbę. Będą też eksperymentalne zestawienia instrumentów, pojawią się solówki instrumentalne. Muzyka płynąca prosto z wyobraźni samych muzyków.

Więcej o zbiórce dowiecie się tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz