AFRYKA NOWAKA – wyprawa szlakiem Kazimierza Nowaka!

Kazimierz Nowak na szlaku...  Foto:

Wyprawa wyrusza już w środę (04.XI.2009). Życzymy POWODZENIA! 🙂

Organizujemy sztafetową ekspedycję do Afryki, która przejedzie przez 17 państw afrykańskich (Libia, Egipt, Sudan, Uganda, Rwanda, Burundi, Demokratyczna Republika Konga, Zambia, Zimbabwe, Republika Południowej Afryki, Namibia, Angola, Kongo, Kamerun, Czad, Niger, Algieria)

CZAS

Przez 24 miesiące będziemy operować na trasie, którą samotnie pokonał w latach trzydziestych XX wieku nasz guru w zakresie realizacji ekstremalnych ekspedycji podróżniczych – nieustraszony Kazimierz Nowak. Startujemy 04 listopada 2009 roku z dworca kolejowego PKP Poznań Główny.

Kazimierz Nowak na szlaku...
Kazimierz Nowak na szlaku...

DYSTANS

Przejedziemy łącznie 40 000 tys. km. Trasę podzieliliśmy na 24 etapy o długości ok. 1 500 km miesięcznie.

trasa ekspedycji AfrykaNowaka
trasa ekspedycji AfrykaNowaka

ŚRODKI TRANSPORTU

Wiernie odtwarzamy trasę Kazimierza Nowaka czyli – rower, pociąg (300 km), statkiem, konno (3 000 km) , czółnem, pieszo i na wielbłądzie.

Nowoczesny rower kontra natura...
Nowoczesny rower kontra natura...

UCZESTNICY

24 zespoły 3-4 osobowe. Jako liderzy poszczególnych etapów swój akces potwierdziły osoby wymienione w zakładce uczestnicy

Kazimierz Nowak - jak zmieniła się Afryka? Jak zmienili się mieszkańcy?
Kazimierz Nowak - jak zmieniła się Afryka? Jak zmienili się mieszkańcy?

CELE

Hołd i popularyzacja w Europie i Afryce osoby wielkiego polskiego nieustraszonego podróżnika (media europejskie i afrykańskie)

Promocja osoby Kazimierza Nowaka i jego dokonań na arenie międzynarodowej. Uważamy, że warto pokazać światu, szczególnie dawnym kolonialistom, że przed wojną był człowiek, który w niecodzienny jak na tamte czasy sposób myślał o Afryce i jej mieszkańcach, i odkrywał Czarny Ląd w zupełnie innym wymiarze niż tzw. “Wielcy Odkrywcy” pokroju chociażby Stanleya czy Livingstona

Działalność pomocowa (temat do sprecyzowania – woda, dzieci)

Kontynuacja dzieła reporterskiego Nowaka i Kapuścińskiego czyli – zbieranie i aktualizowanie informacji o Afryce – 75 lat po Nowaku (1931 – 1936) i 50 lat po roku 1960 umowna niepodległości Afryki (17 państw afrykańskich dekolonizuje się)

Popularyzowanie Afryki – jej piękna, różnorodności, tempa i prostoty jako alternatywy dla globalizacji i komercjalizacji świata (w tym ewentualnie projekt dla szkół)

ekspedycja podróżować będzie różnymi środkami - również takimi?
ekspedycja podróżować będzie różnymi środkami - również takimi?

Popularyzacja roweru jako idealnego środka lokomocji oraz turystyki rowerowej.

Projekty wydawnicze: Kontynuacja przygody Kazimierza Nowaka, Afryka na rowerze (album zdjęć mieszkańców Afryki na rowerze), Mądrość pralądu – antologia przysłów afrykańskich.

informacja przesłana na NEWS@lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz