POZnań

A ty ile zjesz pączków ?

Pączki - lukrowane pyszności  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Pączki - lukrowane pyszności Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPrzed nami Tłusty Czwartek, znak, że zbliża się wielki post! Poznańską tradycją stały się mistrzostw w jedzeniu pączków na czas. W tym roku nie w czwartek, a  w poniedziałek 24 lutego odbędzie się 10 edycja słodkiej rywalizacji!

Nad prawidłowym przebiegiem mistrzostw będzie czuwać jury w skład którego wejdą członkowie Cechu Cukierników i Piekarzy, przedstawiciele Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, Urzędu Miasta oraz mediów. Wygra ten, kto pierwszy zje 10 pączków w jak najkrótszym czasie bez popijania wodą.

Te reguły nie zmieniły się od 10 lat. Organizatorzy przygotowali niespodzianki dla trzech największych amatorów pączków. W tym roku po raz pierwszy zostanie rozstrzygnięta kategoria dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Na zgłoszenia wszystkich chętnych do udziału w mistrzostwach, które odbędą się 24 lutego Cech Cukierników czeka do piątku 21 lutego 2014 r. do godz. 14:00 pod numerem telefonu 61 8532651 lub 618552433, osobiście w biurze Cechu przy al. Niepodległości 2, lub mailem:  cech_cuk_piek@op.pl

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • To w końcu w poniedziałek 21 lutego, w piątek 21 lutego czy 24 lutego odbędą się te zawody??? 🙂