Aglomeracja

Sutenerka i stręczyciele – zatrzymani przez policje

Policja zatrzymała sutenerów (6)  Foto: materiały policji

Wielkopolscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn i kobietę związanych ze środowiskiem sutenerów i stręczycieli. Za czerpanie korzyści majątkowej z cudzego nierządu grozi kara do 3 lat więzienia.

Policja zatrzymała sutenerów (6) Foto: materiały policji Sutenerzy i stręczyciele często zamieszani są w handel ludźmi. Policja na bieżąco prowadzi identyfikację potencjalnych ofiar tego procederu.

W trakcie poniedziałkowej akcji wielkopolscy kryminalni zatrzymali w sumie pięć osób: czterech mężczyzn i jedną kobietę. I to właśnie kobieta i jeden z mężczyzn usłyszeli zarzut sutenerstwa.  Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Prostytucji towarzyszą też inne zjawiska, jak np. narkomania. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty posiadania narkotyków, jeden z nich posługiwał się także sfałszowanymi dokumentami, zaś kolejny był poszukiwany.

Kobieta to Polka, zaś mężczyźni są obywatelami Bułgarii. Zatrzymanie sutenerów poprzedzone było pracą operacyjną, w która zaangażowana była także Straż Graniczna i inne służby.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz