POZnań

93 lata Kolejorza

93 lata Lecha Poznań  Foto: KKS Lech Poznań

19 marca, to dzień 93. urodzin Kolejorza. W tym dniu setki osób postanowiły być razem z klubem. Najczęściej pojawiające się życzenia? Przede wszystkim zdobycia Mistrzostwa i Pucharu Polski. W ramach obchodów jubileuszu dożywotni karnet otrzymał pierwszy narodzony 19 marca poznaniak, bimby jeździły z chorągiewkami Lecha, a część budynków ze stolicy Wielkopolski rozświetliła się na niebiesko-biało.

Życzenia Kolejorzowi składali między innymi zespoły Luxtorpeda, Muchy, redakcja Ligi+ Extra, Marcin Gortat, bramkarka PSG Katarzyna Kiedrzynek, czy były napastnik Kolejorza Jacek Dembiński. Do nich dołączyły – ma się rozumieć – setki kibiców nie tylko z Polski, ale i całego świata. Najdalszy zakątek globu, z którego pozdrowienia trafiły na Bułgarską… to Meksyk!

Tradycyjnie już pierwsze dziecko narodzone 19 marca w poznańskich szpitalach otrzymuje od Kolejorza dożywotni karnet na mecze przy Bułgarskiej. Ten tym razem trafił do Kubusia, który na świat przyszedł w szpitalu imienia Świętej Rodziny dokładnie jedeneście minut po północy. Kartę kibica Lecha Poznań szczęśliwym rodzicom wręczył Marcin Kamiński.

W czwartek konduktorzy Kolei Wielkopolskich również byli z Lechem. Na klapach marynarek i żakietów widniały eleganckie kotyliony rocznicowe. Możliwe, że tym razem dla kibiców jadących na gapę byli nieco bardziej wyrozumiali, ale nie polecamy próbowania ich cierpliwości w przyszłości.

Od rana poznańskie bimby kursowały po mieście z klubowymi chorągiewkami. Cały Poznań jest przecież z Kolejorzem, dlatego do rocznicowych obchodów włączył się również Zakład Transportu Miejskiego i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji.

Od czwartku wieczorni spacerowicze mogą podziwiać wybrane budynki w zupełnie nowych aranżacjach. Urząd Miasta Poznania, Iglica Międzynarodowych Targów Poznańskich, Poznań City Center, a także wieża CK Zamek i nawet pętla tramwajowa na Junikowie rozświetliły się na niebiesko-biało. Specjalne oświetlenie zostało przygotowane przez partnera technicznego, firmę Philips.

W niedzielę o godzinie 18:00 na INEA Stadionie czeka nas hit wiosny. W meczu rocznicowym Kolejorz zagra z Legią. Lechici wyjdą na boisko w specjalnie przygotowanych trykotach, pod herbem obszytym złotą nicią wyhaftowano hasło 93 Lata. Tydzień wcześniej wyprzedały się wszystkie rocznicowe T-shirty. Od wtorku przy Bułgarskiej słychać też trzepot nowych flag rozpiętych na masztach.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz