K U L T U R A

Wystawa fotografii i warsztaty

Projekt "Pięć zmysłów. Pauza" - Zdjęcie nagrodzone w konkursie BZ WBK Press Foto  Foto: Marek Lapis

Projekt "Pięć zmysłów. Pauza" - Zdjęcie nagrodzone w konkursie BZ WBK Press Foto Foto: Marek LapisPoznań będzie trzecim miastem, w którym zostanie zaprezentowana pokonkursowa wystawa BZ WBK Press Foto. Będzie można ją zobaczyć w Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa od 7 do 19 czerwca. Wśród nagrodzonych prac w tegorocznej edycji konkursu znalazły się fotografie dwóch poznańskich fotografów – Mariusza Foreckiego i Marka Lapisa.

Prócz wielkoformatowych wydruków zdjęć, ekspozycje wzbogacone zostały o multimedialną instalację, która pozwala jeszcze dokładniej przyjrzeć się pracom, a dzięki temu mocniej przeżyć i lepiej zrozumieć emocje i pasje uchwycone w locie przez autorów zdjęć – zachęcają organizatorzy wystawy.

Wystawie towarzyszyć też będą dwudniowe, bezpłatne warsztaty fotograficzne, które poprowadzi Kinga Kenig. Jest ona jurorką konkursu i autorką bloga poświęconego fotografii blindspot.blox.com. Przez 10 lat pracowała w Gazecie Wyborczej jako fotoedytor.

W dzisiejszych czasach każdy może fotografować, dzięki aparatom cyfrowym, które pozwalają nam na robienie nieograniczonej ilości zdjęć, nasze kolekcje fotograficzne rosną z roku na rok, dlatego coraz większego znaczenia nabiera sztuka fotoedycji – mówi Kinga Kenig – umiejętne wybieranie zdjęć jest dziś niezwykle potrzebne, krytyczne spojrzenie na własne zdjęcia uczy patrzeć, oszczędnie fotografować, a przede wszystkim pozwala nam odkryć własny styl – nasz unikalny, fotograficzny podpis.

W bezpłatnych warsztatach udział może brać każdy. Odbędą się one na terenie Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa (ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10) w piątek i sobotę 7 i 8 czerwca. Swój udział można zgłosić wysyłając maila na adres biuro@bzwbkpressfoto.pl z dopiskiem „Warsztaty fotograficzne – Poznań”.

Pierwsze zajęcia rozpoczną się w piątek 7 czerwca o godzinie 13:00 i trwać będą do 17:00. Dzień później, w sobotę 8 czerwca zapraszamy od 10:00 do 18:00.

Zdjęcie nagrodzona w konkursie BZ WBK Press Foto Foto: Mariusz Forecki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz