5 z rzędu wygrana Enea Energetyka

Enea Energetyk Poznań - SMS PZPS Szczyrk  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W miniony weekend pierwszoligowe siatkarki wygrały mecz 3:0 z SMS PZPS Szczyrk i wyprzedziły w tabeli zespół z Częstochowy. Enea Energetyk Poznań zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli.

Pierwszy set miał jednostronny przebieg i toczył się pod wyraźne dyktando popularnych EnergetykGIRLS. W drugiej odsłonie meczu zawodniczki ze Szczyrku poprawiły swoje przyjęcie, blok oraz zagrywkę. Zdeterminowane młode uczennice SMSu odrzuciły od siatki poznanianki i wypracowały sobie czteropunktową przewagę (16:12). Rywalki nie zwalniały tempa i doprowadziły do wyniku (24:20) i były już o krok od wygrania drugiego seta. W tym samym momencie podopieczne Wiesława Popika zaczęły popełniać błędy, nie były skuteczne w ataku i straciły 5 punktów z rzędu w jednym ustawieniu. Energetyczne wykorzystały słabszy moment przeciwniczek i po świetnej grze Wiktorii Niwald i asie serwisowym Dagmary Dąbrowskiej wygrały seta 26:24.

W trzecim secie przy wyniku 10:10 poznanianki stanęły w miejscu i straciły 6 punktów z rzędu i przegrywały 11:17. Podwójna zmiana trenera Marcina Patyk zniwelowała przewagę punktową na 15:17. Na boisku pojawiły się Wiktoria Niwald i Martyna Pisarska. Zawodniczki ze Szczyrku nie poddawały się i mocno zagrały w elemencie blok-obrona i wygrywały 23:17. Młode siatkarki podobnie jak w drugim secie w końcówce zaczęły popełniać błędy i straciły całą przewagę punktową. O wyniku seta zadecydowała walka na przewagi i po skończonym ataku Dąbrowskiej i asie serwisowym Plagi Enea Energetyk Poznań wygrał trzeciego seta 27:25 i tym samym 5 mecz z rzędu.

MVP meczu została wybrana Wiktoria Niwald

Pierwszoligowe siatkarki najbliższy mecz zagrają już w środę 16 marca z zespołem z Częstochowy. Mecz odbędzie się o godzinie 17:00 w hali UAM przy ul. Zagajnikowej 9 w Poznaniu.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter