BizNews

Nawet 400 nowych miejsc pracy w centrum dystrybucyjnym Tesco

400 nowych miejsc pracy w centrum dystrybucyjnym Tesco  Foto: Goldbeck

Nawet 400 osób może znaleźć pracę w nowym centrum dystrybucyjnym sieci Tesco w Komornikach. Tylko połowa nowych miejsc będzie na umowę o pracę, pozostałe 200 to praca sezonowa. Otwarcie planowane jest na jesień.

Michał Sikora

Budowane właśnie centrum dystrybucyjne Tesco będzie już trzecim tego typu w Polsce. Towar będzie stąd wysyłany do 140 sklepów tej sieci w regionie północnym i północno-zachodnim. Głównie będą to dostawy tzw. suchej żywności, czyli produktów niewymagających przechowywania i transportu w obniżonych temperaturach.

Nowy magazyn centralny skraca i upraszcza drogę między zakładami produkcyjnymi naszych dostawców a naszymi sklepami, dając tym samym gwarancję jeszcze lepszej dostępności produktów w super- i hipermarketach – mówi Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Nowy magazyn ma 10,5 m wysokości i 28.720 m² powierzchni, w tym 28 stacji przeładunkowych dla przyjęć towarów i 32 stacje dla transportów wychodzących do sklepów. Dodatkowo, ponad 2000 m² zajmą powierzchnie biurowe, zaś cała nieruchomość, na której znajdzie się magazyn wraz z infrastrukturą to powierzchnia 10,8 hektara.

Oprócz części magazynowej znajdzie się tutaj warsztat i myjnia dla samochodów ciężarowych. Będzie także możliwość rozbudowy o część magazynową do obsługi świeżej żywności i dodatkową infrastrukturę dla samochodów.

Otwarcie nowego magazynu centralnego oznacza także stworzenie nowych miejsce pracy – informuje Michał Sikora z Tesco Polska – planujemy zatrudnić na podstawie umów o pracę około 200 osób, zaś nawet drugie tyle pracowników tymczasowych będzie wspierać pracę centrum w okresach szczególnie intensywnych handlowo.

Pracownicy nowego centrum dystrybucji będą mogli korzystać na miejscu ze stołówki z własną kuchnią. Wybudowany zostanie również parking dla 160 samochodów osobowych i 30 rowerów.

Budowę magazynu realizuje Segro. Nowy magazyn w Komornikach ma zostać otwarty na przełomie września i października.

400 nowych miejsc pracy w centrum dystrybucyjnym Tesco

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz