BizNews

300 nowych miejsc pracy dla informatyków

Firma informatyczna Capgemini zamierza otworzyć w Poznaniu swoje centrum, w którym chce zatrudnić w ciągu 2-3 lat około 300 specjalistów IT ze znajomością języka niemieckiego. Nowe biuro, które zajmować się będzie rozwojem oprogramowania ruszy w czwartym kwartale tego roku. Rekrutacja już się rozpoczęła.

Poszukujemy przede wszystkim programistów JAVA i Web Developerów, którzy znają język niemiecki, choćby na poziomie podstawowym – tłumaczy Justyna Kurpierz, HR Team Leader w Capgemini – pierwsze projekty, które będziemy realizować w Poznaniu będą dotyczyły rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, nasi pracownicy będą mogli skorzystać z szerokiej oferty szkoleń technicznych oraz intensywnych kursów językowych, które pomogą im rozwijać swoje umiejętności.

Poznańskie biuro jest drugim, po Wrocławiu, oddziałem firmy w Polsce i zarazem szóstym centrum Capgemini, która zatrudnia już ponad 6.000 specjalistów w Polsce. Tylko w stolicy Dolnego Śląska pracuje w tej chwili ponad 650 inżynierów. Poznańskie centrum Software Solutions Center będzie w pierwszej kolejności świadczyć usługi dla niemieckich klientów firmy.

Wybraliśmy Poznań, ze względu na bardzo wysoki poziom wykształcenia absolwentów studiów informatycznych w stolicy Wielkopolski – mówi Piotr Poprawski Dyrektor Software Solutions Center, Capgemini – jestem przekonany, że wielu informatyków zainteresuje możliwość uczestniczenia w projektach, w których tworzone są nowoczesne rozwiązania IT.

Capgemini w Polsce, tworzą zespoły specjalistów pracujących w zespołach Application Services, Business Process Outsourcing, Infrastructure Services zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Opolu i Wrocławiu. Łącznie w tym roku firma planuje zatrudnić ponad 700 osób w Polsce.

laptop

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz