Aglomeracja

250 kg marihuany ukrytej w ogórkach!

Narkotyki Policja  Foto: Wielkopolska Policja

Ponad ćwierć tony marihuany ukrytej w ogórkach zabezpieczyli policjanci zajmujący się ściganiem handlarzy narkotyków. Wartość zarekwirowanego ładunku wynosi ponad dziesięć milionów złotych. W związku z tą sprawą do aresztu trafiło dwóch poznaniaków. Grozi im 12 lat więzienia.

Policjanci z Poznania i Szczecina kilka dni temu przeprowadzili operację przechwycenia dużego ładunku narkotyków. W podpoznańskiej Mosinie na terenie jednej z posesji zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się przeładunkiem towaru z naczepy ciągnika siodłowego do towarowego busa. W workach typu Big Bag znajdowały się świeże ogórki, a pod kilkuset kilogramową warstwą warzyw ukryte były sprasowane pakiety marihuany.

Narkotyki były ukryte w workach kontenerowych z ogórkami – Zatrzymano dwóch poznaniaków. Obaj byli już notowani – Handlarze stracili 250 kg towaru za ponad 10 mln zł.

Policjanci zajmujący się tą sprawą oszacowali, że rynkowa wartość narkotyków w tej postaci wynosi ponad dziesięć milionów złotych.
Wszystko zaczęło się od telefonu policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie do kolegów z poznańskiego wydziału antynarkotykowego. Z przekazanych informacji wynikało, że na terenie naszego regionu może znajdować się spora ilość narkotyków. Po sprawdzeniu tych wiadomości, kiedy wszystko zaczęło się układać w całość – informuje Andrzej Borowiak, rzecznik poznańskiej policji.

Ostatecznie zatrzymano dwóch mężczyzn w trakcie przeładunku towaru z naczepy do samochodu dostawczego. Zatrzymani to poznaniacy w wieku 31 i 34 lal, związani ze środowiskami kibolskimi. Obaj w przeszłości przewijali się w różnych sprawach kryminalnych. Grozi im do 12 lat więzienia.

Użyte w artykule zdjęcia: Wielkopolska Policja

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz