K U L T U R A

24 – godzinny Maraton Komedy!

Pomnik Komedy  Foto: Tomasz Dworek

To niezwykłe wydarzenie w całości poświęcone twórczości Krzysztofa Komedy, trwać będzie 24 godziny, a odbędzie się w ramach poznańskiej Nocy Muzeów.

Ta noc połączy pokolenia poznańskich artystów, melomanów i fascynatów muzyki Krzysztofa Komedy oraz wszystkich zainteresowanych doświadczeniem gigantycznego, trwającego całą dobę koncertu z muzyką artysty.

W ramach wydarzenia odbędzie się pokaz filmowej muzyki Komedy oraz projekcje filmów, do których artysta stworzył ścieżkę dźwiękową . Artyści zaproszeni do udziału w zespołach występujących w ramach niniejszego wydarzenia to młodzi poznańscy muzycy jazzowi.

Poznań Komeda Maraton to nie tylko koncerty. Malowanie obrazów do muzyki Komedy, niecodzienne recytacje poezji do muzyki jazzowej czy wystawa opracowanych rękopisów utworów muzycznych Komedy, to tylko niektóre z atrakcji widowiska. Nie zabraknie także atrakcji kulinarnych. Na przybyłych czekać będą m.in. napoje popularne w latach 50.

Poznań Komeda Maraton będzie też okazją do zaznajomienia się z twórczością Stowarzyszenia Jazz Poznań. Tego dnia będzie można zakupić archiwalne płyty autorstwa jazzmanów.

Pomysłodawcą i reżyserem wydarzenia jest Maciej Fortuna a organizuje je Stowarzyszenie Jazz Poznań przy szczególnym udziale Dawida Kostki. Realizacja wydarzenia stałą się możliwa dzięki wsparciu ze strony Miasta Poznań.

Maraton Komedy – 18 maja 2019 godzina 17:00, Stowarzyszenie Jazz Poznań, ul. Bukowska 17/2

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2367351910214349/

Użyte w artykule zdjęcia: Biblioteka Narodowa, Tomasz Dworek , Stowarzyszenie Jazz Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz