K U L T U R A

Enter Festiwal – kto wystąpi w Strzeszynku?

Enter Enea Festival 2019  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

W ramach Enter Festiwalu nad jeziorem Strzeszyńskim spotkają się żywe legendy muzyki jak Marylin Mazur i Michał Urbaniak, twórcy, którzy urzekają nas swoją wrażliwością jak izraelski Omri Mor, rosyjski pianista, Andrei Kondakov czy gitarzysta, Adam Palma oraz młoda siła europejskiej sceny – Marcin Pater Trio.

Enter Enea Festival to trzy dni muzycznego spotkania w plenerze, w towarzystwie dobranym przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego festiwalu. Możdżer zaprasza na scenę artystów, z którymi albo spotykał się już na światowych scenach, albo tych, których sam wymarzy sobie usłyszeć na żywo. Za każdym razem są to wyjątkowe osobowości sceniczne, o niepowtarzalnym języku muzycznym. Niektórzy z nich zyskali już uznanie światowej publiczności i krytyki, inni stawiają swoje pierwsze poważne kroki na scenie. Dyrektor festiwalu również dzieli się z publicznością swoimi często premierowymi muzycznymi projektami, występując obok zaproszonych artystów.

Enter odbywa się latem, w pięknym plenerze Jeziora Strzeszyńskiego w Poznaniu. Festiwal łączy w sobie bezpretensjonalność, niezależność i swobodę, związaną z atmosferą imprezy plenerowej, z ekskluzywnością wynikającą z ograniczonej ilości widzów i przede wszystkim z listy zaproszonych przez Leszka Możdżera artystów, którzy gwarantują publiczności najwyższy poziom muzycznych wrażeń. Edycja 2021 odbywać się będzie w dniach 13- 15 sierpnia.

Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona została 1 czerwca na platformach eventim, bilety24 i ebilet. Karnety będą do nabycia w cenie 300 zł. Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży w połowie czerwca.

Leszek Możdżer fot. Kamil Gozdan
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz