Krzesiny

Rozbudowa szkoły w Krzesinach

wizualizacja rozbudowy szkoły w Krzesinach  Foto: materiały prasowe / UMP

Kolejna inwestycja poprawi warunki nauki poznańskich uczniów. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charlesa de Gaulle’a przy ul. Tarnowskiej na Krzesinach powstanie wielofunkcyjne połączenie budynków placówki. Ułatwi poruszanie się między nimi bez wychodzenia na zewnątrz. Dwukondygnacyjny łącznik pomieści też dodatkowe sale dydaktyczne dla uczniów.

Rozbudowa szkoły na Krzesinach to, obok prowadzonej już przebudowy placówki na Podolanach, jedna z najważniejszych inwestycji oświatowych prowadzonych w tym roku. Łącznik pomiędzy budynkami poprawi komfort i bezpieczeństwo, ale także estetykę, a przeszklony hol otwarty na dziedziniec będzie atrakcją dla uczniów – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. 

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku podpisaliśmy umowę z wykonawcą inwestycji. W tym miesiącu przejął on już plac budowy i przygotowuje się m.in. do prac rozbiórkowych. Rozpoczęcie zasadniczych robót budowlanych planuje na luty, a zakończenie na wiosnę 2022 r. – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Obecnie sala gimnastyczna ZSO nr 2 nie jest połączona z resztą budynków szkolnych. Rozbudowa placówki o łącznik nie tylko poprawi komunikację między istniejącymi budynkami, ale też oznacza dodatkową przestrzeń na dziesięć nowych sal lekcyjnych.

Łącznik został zaprojektowany jako budynek z dwoma kondygnacjami, każda z nich pozwoli przemieszczać się między halą sportową a częścią dydaktyczną. Dodatkowe sale lekcyjne przewidziano zarówno na parterze jak i na piętrze – po pięć na każdej z kondygnacji. Przerwy między zajęciami, zwłaszcza w pochmurne dni, uczniowie będą mogli spędzać w wysokim na dwie kondygnacje holu. Za sprawą przeszklonej fasady będzie on otwarty na wewnętrzny dziedziniec szkoły. Atrakcyjną przestrzeń wspólną można również wykorzystywać jako miejsce organizacji apeli, zebrań, wystaw, imprez szkolnych itp.

Na piętrze znajdzie się pokój nauczycielski, z którego przez okna będzie można obserwować dziedziniec i przestrzeń holu. Takie rozwiązanie pozwoli nauczycielom czuwać nad bezpieczeństwem uczniów odpoczywających w przerwach między lekcjami.

Projektowana powierzchnia użytkowa nowego budynku to 932 m kw. Ponadto wykonawca prac budowlanych zajmie się również zagospodarowaniem terenu przylegającego do inwestycji.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz