POZnań

Będzie więcej pogrzebów na poznańskich cmentarzach

Cmentarz Junikowski  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Władze Miasta zdecydowały o zwiększeniu liczby pogrzebów o 20 tygodniowo. Pochówki na cmentarzach komunalnych odbywać się będą również w soboty.

Prezydent Poznania stwierdził, że obecnie czas oczekiwania na pogrzeb na cmentarzach komunalnych wynosi ponad tydzień. Obecnie odbywają się one od 8:00 do około 15:00. Jacek Jaśkowiak zadeklarował, że Miasto będzie starać się tak organizować pochówki, by odbywały się one jeszcze za dnia, stąd konieczność, by były również w soboty.

Jak podkreślał Prezydent, Poznań jest przygotowany na ewentualną większą liczbę zgonów mieszkańców w związku z pandemią.

Jesteśmy w stanie w ciągu dwóch dni zabezpieczyć takie miejsce, gdzie jesteśmy w stanie przechowywać około 500 zwłok – powiedział Jacek Jaśkowiak.

Obecnie w Poznaniu zakażonych SARS-CoV-2 jest ponad 10.000 osób, a w powiecie poznańskim ponad 8.000. Zdaniem władz stolicy Wielkopolski liczba ta prawdopodobnie jest znacznie większa.

Szacujemy, że w Poznaniu zakażonych może być kilkakrotnie więcej osób, które po prostu nie mają objawów, a to oznaczałoby, że co 10., co 15. mieszkaniec Poznania jest zakażony – ocenił Prezydent Poznania.

W miejskim szpitalu im. J. Strusia, który jest główną placówką w regionie przyjmującą pacjentów z COVID-19, obecnie hospitalizowanych jest 375 pacjentów, z czego 32 jest podłączonych do respiratorów. Do tej pory w tym szpitalu, od początku pandemii, mieliśmy 635 zgonów – poinformował Jaśkowiak. Dodał, że obecnie 64 osoby przebywają w poznańskim izolatorium.

(PAP) szk/ mhr/

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz