POZnań

Mieszkanie dla repatriantów

Mieszkanie dla repatriantów  Foto: ZKZL materiały prasowe

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych przygotował kolejne mieszkanie dla repatriantów, którzy wprowadzą się do niego na przełomie roku.

Mieszkanie przeszło gruntowną zmianę a zakres prac był bardzo szeroki. Wymieniona została instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna. Renowacji zostały poddane okna od frontu, a okna od poddasza zostały wymienione. Kapitalny remont obejmował remont łazienki oraz kuchni, gdzie zostały zamontowane wszystkie niezbędne sprzęty AGD. Mieszkanie zostało odmalowane, a na podłodze pojawiły się nowe panele oraz kafelki. Lokal został również w pełni umeblowany.

Co roku do Poznania trafia ok. 50 wniosków o pomoc lokalową dla repatriantów. Miasto nie może jednak przyjąć wszystkich. Od 2017 r. do Poznania wprowadziły się już trzy rodziny, teraz kolej na kolejną. Poprzednie mieszkania na zlecenie Urzędu Miasta również wyremontował Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych a wsparcia finansowego na wyposażenie mieszkania udzielił wojewoda wielkopolski. W 2020 roku repatriantów będzie więcej, ponieważ rada miasta przyjęła nową uchwałę, dzięki której Poznań będzie mógł przyjąć aż 5 rodzin rocznie.

Repatrianci dostają nie tylko mieszkanie. Przez pierwsze dwa lata swojego pobytu w Poznaniu będą mogli też liczyć na dodatkowe świadczenia. Miasto może im również przyznać asystenta rodziny, który pomoże w zaaklimatyzowaniu się i znalezieniu pracy.

Użyte w artykule zdjęcia: ZKZL materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz