Aglomeracja

Policja złapała włamywacza

Dwóch mężczyzn włamywało się i okradało mieszkania i domy jednorodzinne w Poznaniu, Kościanie, Borówcu, Sierakowie koło Kórnika i Rawiczu. Ich właściciele stracili setki pierścionków, zegarki, inną biżuterią, pieniądze, a nawet samochody o łącznej wartości 1.000.000  złotych. Jeden z rabusiów jest już w rękach policji. Udało się też odzyskać część skradzionych przedmiotów.

Na podstawie przeprowadzonych analiz zgłoszonych włamań nasi eksperci doszli do wniosku, że niektóre z nich łączy wiele wspólnych cech – wyjaśnia Andrzej Borowiak z wielkopolskiej Policji – na przykład to, że w wielu z nich włamania odbywały się poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych.

Charakterystyczne było też to, że włamywacze zabierali kluczyli od luksusowych samochodów, które potem także kradli. Podczas prowadzonego śledztwa policjanci zidentyfikowali podejrzanego, którym okazał się 34 letni mieszkaniec Komornik, karany wcześniej za przestępstwa kryminalne.

Wśród znalezionych podczas przeszukiwania mieszkania zatrzymanego mężczyzny policjanci znaleźli bardzo dużą ilość biżuterii, obrazy, ozdobną porcelanę oraz samochody pochodzące z włamań.

Wśród tych przedmiotów znajdują się też takie, których pochodzenie jest nieznane – wyjaśnia Andrzej Borowiak z wielkopolskiej Policji – nie wykluczamy, że opublikujemy specjalną galerię z prośbą o identyfikację.

Mężczyzna, który jest już w rękach Policji miał wspólnika, który jest obecnie poszukiwany. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga,