POZnań

Miał być sprawca kolizji, a przewoził kradzione elementy

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który przewoził części od skradzionego samochodu. Wartość odzyskanych rzeczy to prawie 200 tys. złotych. Teraz 63-latek odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem.

16 września policjanci z Poznania otrzymali zgłoszenie, że w Przeźmierowie doszło do kolizji, a sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Do komendy dzwoniło kilka osób, które podawały te same informacje. Na miejsce natychmiast udały się patrole policyjne. Jeden z nich zauważył samochód, który odpowiadał opisowi zgłaszających interwencje świadków.

Jednak już po chwili okazało się, że funkcjonariusze musieli zatrzymać jego kierowcę. Nie był on co prawda sprawcą kolizji, ale po sprawdzeniu przewożonego bagażu, okazało się części samochodowe, który były w bagażniku pochodzą z kradzieży. Elementy skradzionego samochodu oraz bus, którym były one przewożone zostały zabezpieczone do dalszych czynności.

De facto kilkanaście minut później okazało się, że sygnały od mieszkańców również okazały się prawdziwe. Kolejny patrol drogówki zatrzymał innego kierowcę busa, który jechał samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia. Także on został zatrzymany i odpowie za swoją nieodpowiedzialną jazdę samochodem.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz