POZnań

Bezpłatne badania szyi i głowy

Profilaktyka szyi i głowy  Foto: materiały prasowe

Rozpoczął się VII Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi “Po stronie przeżycia”. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy Poznania po raz kolejny mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach, których celem jest zwiększenie wykrywalności nowotworów głowy i szyi.

W dniach od 16 do 20 września 2019 roku w polskich szpitalach oraz przychodniach będą prowadzone bezpłatne badania i warsztaty edukacyjne. Ich celem jest zwiększenie świadomości opinii publicznej na temat zagrożeń wynikających z nowych zachorowań na nowotwory głowy i szyi. Nie zabraknie również spotkań z osobami mającymi wpływ na ochronę zdrowia.

Bezpłatne badania odbędą się 18 września – właśnie wtedy przypada Dzień badań profilaktycznych w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.

W badaniach odbywających się w Wielkopolskim Centrum Onkologii może wziąć udział każdy mieszkaniec województwa wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego w wieku 40-65, które zaobserwowały u siebie niepokojące objawy laryngologiczne, takie jak np.: pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, ból w trakcie połykania oraz/lub problemy z połykaniem, jednostronna niedrożność nosa oraz/lub krwawy wyciek z nosa.

Z badań mogą skorzystać również osoby: palące, nadużywające alkoholu, narażone na zapalenie wirusem HPV, a także genetycznie obciążone (które miały przypadki zachorowalności na nowotwory głowy i szyi w rodzinie).

Rejestracja na badania odbywa się pod numerem tel. 61 88 50 729, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 15:00.

VII Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi został objęty Patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania, Jacka Jaśkowiaka.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz