Aglomeracja Swarzędz

Biała sobota w ETC w Swarzędzu

ETC Swarzędz  Foto: Piotr Krajewski / materiały promocyjne ETC

W ramach Dnia Zdrowia w swarzędzkim ETC będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i porad lekarskich. Nie zabraknie także akcentów artystycznych.

Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę, 17 listopada, w ETC Swarzędz w godzinach od 10.00 do 18.00. Tego dnia wszystkie osoby pełnoletnie będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych.

Będzie można m.in. wykonać EKG, zmierzyć ciśnienie, poziom glukozy oraz cholesterolu, a także zbadać wzrok. Otrzymane wyniki będzie można omówić z lekarzem podczas konsultacji, które odbywać się będą przez cały dzień.

Aby zadbać o zdrowie, niezbędna jest także prawidłowa dieta – podczas wydarzenia będzie można zmierzyć także poziom tkanki tłuszczowej w organizmie i przeprowadzić analizę składu ciała, obliczyć wskaźnik BMI, a także skorzystać z konsultacji z profesjonalnym dietetykiem, który podpowie, jak w prosty i niedrogi sposób urozmaicić swoje codzienne posiłki, by służyły zdrowiu i dobrej kondycji.

Aby pokazać, że aktywnym i zdrowym można być w każdym wieku, swoje programy zaprezentuje m.in. Centrum Aktywności Seniora z Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu oraz Centrum Dziennego Domu „Senior-WIGOR”. Będzie można zapoznać się z ofertą zajęć i aktywności dla osób starszych oraz uzyskać szczegółowe informacje na temat działalności obu podmiotów. Przedstawiony zostanie także projekt nowoczesnych usług asystenckich i opiekuńczych w Gminie Swarzędz.

Użyte w artykule zdjęcia: Piotr Krajewski / materiały promocyjne ETC

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz