BizNews

Trolejbusowy kontrakt Solarisa

Solaris Trollino 12  dla Wilna [2004]  Foto: Solaris / materiały prasowe

Spółka Solaris Bus & Coach ma dostarczyć aż 85 trolejbusów solaris trollino 12 dla przedsiębiorstwa komunikacyjnego w Kownie. Zgodnie z podpisaną właśnie umową zamówienie ma być zrealizowane w ciągu 15 miesięcy.

Trolejbusy zamówione przez UAB Kauno Autobusai będą mogły zabrać na pokład do 85 osób, w tym 27 na miejscach siedzących – wyjaśnia Mateusz Figaszewski ze spółki Solaris – dla podniesienia komfortu podróżowania, pojazdy zostaną wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej.

Niedawno Solaris, oprócz kontraktu trolejbusowego w Kownie, podpisał umowy na dostawę do 50 przegubowych trolejbusów trollino 18 do Kluż-Napoki w Rumunii oraz 80 kolejnych pojazdów tego samego typu do Mediolanu we Włoszech. Na Litwę spółka z Bolechowa do tej pory dostarczyła ponad 220 pojazdów, a dostawa kolejnych 150 do przewoźnika w Wilnie właśnie się kończy. Niemalże 100 solarisów, w tym 42 trolejbusy, jeździ właśnie po ulicach Kowna.

85 trolejbusów napędzanch będą przez asynchroniczny silnik trakcyjny o mocy ponad 150 kW, zostaną wyposażone m. in w system informacji pasażerskiej, monitoring wraz z rejestratorem, który obserwować będzie zarówno przestrzeń pasażerską, jak i kabinę kierowcy.

Zamontowanych będzie również w zamówionych pojazdach szereg innych udogodnień dla kierowców czyniących ich pracę łatwiejszą i bezpieczniejszą – dodaje Mateusz Figaszewski  – wśród nich wymienić można alkoholową blokadę silnika trakcyjnego uniemożliwiającą uruchomienie pojazdu jeśli urządzenie wykryje stężenie alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowcę.

Zamówienie złożone przez litewskiego przewoźnika, zakładające dostawę 85 solarisów trollino 12 warte jest blisko 30.000.000 euro.

Użyte w artykule zdjęcia: Solaris / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz