BizNews

Piotr i Paweł – zmiana właściciela do końca lipca

Sklep Piotr i Paweł  Foto: Sklep Piotr i Paweł

Wszystko wskazuje na to, sieć sklepów Piotr i Paweł zmieni właściciela do końca lipca. Na liście chętnych do przejęcia założonej w Poznaniu spółki pozostało dwóch oferentów.

Do końca lipca chcemy wybrać inwestora dla sieci Piotr i Paweł i podpisać umowę pod warunkiem uzyskania zgody UOKiK – poinformował Robert Krzak, wiceprezes grupy Piotr i Paweł cytowany przez TVN24BiS –  rozmawiamy z bardzo ograniczoną grupą wybranych oferentów, na tym etapie jest ich już dwóch.

Nazwa dwóch oferentów nie została oficjalnie potwierdzona przez przedstawiciela poznańskiej spółki. Nieoficjalnie od jakiegoś czasu mówi się że jest to Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, a także Auchan.

O sprzedaży udziałów w sieci sklepów Piotr i Paweł pisaliśmy między innymi w grudniu – przeczytaj klikając tutaj.

Piotr i Paweł to rodzinna spółka została założona przez Eleonor Woś oraz jej dwóch synów Piotra i Pawła w Poznaniu w 1990 roku. W prezentacji inwestorskiej, do której dotarł portal wiadomosciihandowe.pl Piotr Woś jest właścicielem 48,6% akcji, Paweł Woś ma ich 39,12%, Justyna Woś 9,87% i Eleonora Woś 2,26%. W ubiegłym roku sprzedaż netto w sieci Piotr i Paweł była na poziomie 1,67 mld złotych, zysk netto równy 13.400.000 zł i EBITDA równe 48.800.000 zł.

Użyte w artykule zdjęcia: Sklep Piotr i Paweł

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz