POZnań

Piknik Militarny na Cytadeli

Muzeum Uzbrojenia ma 50 lat.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Nazwa ulicy upamiętniającej wyzwolenie Poznania spod okupacji niemieckiej została zmieniona, ale właśnie z okazji tej rocznicy odbędzie się Piknik Militarny Poznań 1945 na Cytadeli. Będziemy mogli zobaczyć między innymi oryginalne pojazdy, których używano w styczniu i lutym 1945 roku.

Imprezę z okazji 73. rocznicy zakończenia walk o Poznań przygotowało Muzeum Uzbrojenia znajdujące się właśnie na Cytadeli. Bezpłatnie będzie można zwiedzać ekspozycję plenerową. Jedną z atrakcji będzie możliwość wejścia do czołgu T-34/85.

Na placu przed budynkiem Muzeum prezentować się będą grupy rekonstrukcji historycznej. Zobaczymy także historyczne pojazdy z 1945 roku ze zbiorów placówki oraz gościnnie z kolekcji prywatnych.

Znawcy tematu na pewno docenią samochody ciężarowe opel blitz 3t oraz GAZ-MM, samochody terenowe GAZ-67 oraz VW typ 82 Kubelwagen, motocykle DKW NZ-250 i Harley-Davidson WLA. Z kolekcji MU wart obejrzenia jest lekki samochód ciężarowy Dodge WC-52 i przedpremierowo samochód terenowy Willys MB – zapowiadają organizatorzy.

Piknik Militarny Poznań 1945 odbędzie się na terenie Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli w sobotę (24.02) od 10:00 do 16:00. Wejście na ekspozycję plenerową jest  bezpłatnie, a za wejście na ekspozycję dolną zapłacimy 5 zł (bilet normalny) bądź 2 zł (bilet ulgowy).

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz