Lech Poznań – Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)

Lech Poznań - Pogoń Szczecin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W 23. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań zmierzy się z Pogonią Szczecin. Lech pierwsze spotkanie rundy wiosennej ledwie zremisował, a rywale pewnie wygrali oznacza to, że dziś o punkty Kolejorz będzie musiał się ostro bić.

W dzisiejszym meczu za pauzującego za kartki Rafała Janickiego zagra Nikola Vujadinović. A od pierwszej minuty, po przerwie wraca także Situm i Majewski.

KKS Lech Poznań

2 - 0

Pogoń Szczecin

• 19:53 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:52 Kolejne, w pełni zasłużone zwycięstwo Lecha Poznań przed własną publicznością. Jevtić i Dilaver zdobyli dzisiaj bramki dla poznaniaków.
  • 90+3 Koniec spotkania. Lech wygrywa 2:0
  • 90+2 Dwa rzuty rożne dla Lecha ale bez zagrożenia dla bramki gości.
  • 90' Piotrowski faulował Trałkę przy linii końca boiska przed polem karnym. Kartka dla zawodnika Pogoni.
  • 90' 3 minuty doliczone do czasu gry.
  • 90' Rzut rożny dla Lecha.
  • 88' Jevtić opuszcza boisko utykając na prawą nogę.
  • 88' Lech: Klupś za Jevtića
  • 84' Strzał Piotrowskiego zablokowany przez Gajosa.
  • 80' Dilaver pakuje piłkę do siatki! Goool, Lech prowadzi już 2:0!
  • 72' Zwoliński ukarany kartką za faul.
  • 71' Radut na spalonym.
  • 67' Lech: Radut za Majewskiego
  • 63' Strzał Drygas blokuje Burić! Drugi rzut rożny dla Pogoni.
  • 63' Rzut rożny dla Pogoni.
  • 62' Pogoń: Buksa za Deleva
  • 60' Lech: Khoblenko za Gytkjaera
  • 58' Jevtić ukarany kartką za faul.
  • 53' Rzut wolny dla Pogoni. 26 metrów do bramki.
  • 52' Pogoń: Listkowski za Murawskiego
  • 47' Groźnie pod bramką Lecha ale piłka szybko wybita. Po chwili portowycy wywalczyli rzut rożny.
  • 45' Rozpoczynamy drugą część spotkania.
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania. Lech prowadzi 1:0
  • 45' Zwoliński faulowany przed polem karnym Lecha.
  • 40' Trałka taktycznie fauluje Zwolińskiego za co dostaje kartkę.
  • 39' Nieudana akcja Zwolińskiego w polu karnym Lecha. Rzut rożny dla portowców.
  • 38' Jevtić poza boiskiem po tym jak zablokował strzał Nunesa. Opatrują go medycy.
  • 34' Rzut wolny dla Lecha po faulu na Jevtiću.
  • 33' Gytkjaer omijając dwóch obrońców ustawił się na wprost bramki i oddał strzał, który bramkarz wybił. Piłka trafiła do Jevtića, który także oddał strzał, a piłka wybita przez jednego z portowców opuściła pole gry. Rzut rożny dla Lecha.
  • 30' Majewski strzelał z rzutu wolnego. Jednak Załuska wyglądał tak jakby dobrze wiedział gdzie będzie leciała piłka strzelona przez poznaniaka.
  • 29' Gytkjaer faulowany przez Fojuta. Dystans do bramki 23 metry.
  • 29' Murawski fauluje Trałkę przy polu karnym Lecha.
  • 27' Frączczak na spalonym
  • 24' Drygas fauluje Gumnego przy prawym rogu pola karnego Pogoni.
  • 25' Drygas ukarany kartką za faul na Situmie.
  • 23' Majewski blokuje strzał Deleva.
  • 19' GOOOOL! Podanie ze środka boiska przez Gajosa. Piłka trafia do Jevtića, który w swoim stylu zbiegł w stronę pola karnego i huknął jak z armaty pokonując bramkarza gości. Lech prowadzi 1:0
  • 18' Gymny pewnie przepycha się Delevem nie dając mu dojść do piłki. Grę wznawia Burić.
  • 16' Frączczak fauluje Situma kopiąc go w łydkę. Jednak nie było zagranie specjalnie więc zakończyło się na upomnieniu od sędziego.
  • 14' Piekielnie mocny strzał Piotrowskiego nad bramką Lecha.
  • 13' Gajos podaje do Gytkjawera. Duńczyk płasko po murawie kieruje piłkę w stronę bramki gości gdzie Załuska pewnie wychwytuje futbolówkę.
  • 9' Trałka zdaje się podawał a nie, strzelał. Tor lotu piłki zmienia Gytkjaer ale piłka ląduje na górnej siatce.
  • 8' Zwoliński nieczysto trafił w piłkę w polu karnym Lecha. Grę wznawia Burić.
  • 7' Trałka fauluje Nunesa.
  • 6' Ostra walka po lewej stronie pola karnego Pogoni. Wrzucona piłka w pole karne niestety nie została skierowana w pole karne.
  • 3' Piłka z rzutu rożnego trafia do Jevtića. Szwajcar obracając się niestety nie dał rady ustawić się do strzału ale wybita piłka natrafia na Majewskiego, który bez namysłu strzela. Piłka przelatuje nad poprzeczką.
  • 2' Rzut wolny dla Lecha na połowie gości po faulu na Trałce.
  • 0' Goście grają w białych strojach z granatowymi rękawami i bordowymi pasami po bokach. Gospodarze występują w niebieskich strojach.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie.
  • 17:58 Jedenastki obu drużyn wychodzą już na murawę.
  • 17:42 Dzień dobry! Witamy serdecznie, przed nami pierwszy mecz rundy wiosennej przy Bułgarskiej. Za trochę ponad kwadrans na boisku Pogoń Szczecin zagra przeciwko Lechowi Poznań.