Aglomeracja

10 lat bazy Wizz Air na Ławicy

Wizz Air  Foto: materiały prasowe

Dokładnie 10 lat temu Wizz Air jedna z największa niskokosztowych linii lotniczych utworzyła swoją bazę w Poznaniu. Dziś na Ławicy stacjonują 2 samoloty, a przewoźnik zatrudnia 78 osób.

Pierwszy lot Wizz Air z Poznania odbył się we wrześniu 2005 roku. Od tego czasu ponad cztery miliony pasażerów skorzystało z oferty lotniczego przewoźnika. Z ostatnio ogłoszonymi lotami do Rejkiawiku i Dortmundu, które zostaną uruchomione w marcu, Wizz Air oferuje 12 tras do 9 krajów z Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

W 2018 roku w ofercie Wizz Air na loty z oraz do Poznania jest 700 000 miejsc w sprzedaży, co stanowi wzrost o 20% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Z okazji 10. rocznicy, Wizz Air zaskoczył wszystkich pasażerów podróżujących dzisiaj na trasach z i do Poznania, przygotowując vouchery o wartości 10 euro wręczane przez załogę WIZZ. Mogą być one wykorzystane na jednej z ponad 550 tras linii.

Poza Poznaniem, Wizz Air oferuje loty z 7 lotnisk w Polsce: z Warszawy, Katowic, Gdańska, Wrocławia, Lublina, Szczecina oraz portu Olsztyn-Mazury. W minionym roku Wizz Air przewiózł 8,1 mln pasażerów na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 17% w stosunku do 2016 roku.

Poznań był jednym z pierwszych miast, w którym Wizz Air rozpoczął działalność w 2005 roku. Kilka lat po pierwszym locie WIZZ do Londynu Luton otworzyliśmy bazę umieszczając Airbusa A320 na lotnisku oraz zatrudniając lokalną załogę mówi Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji korporacyjnej.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • jeszcze nie widziałem aby z Poznania leciał samolot do Chorwacji. Środek Polski a latanie do bani