Aglomeracja

5 nowych sal operacyjnych w szpitalu w Puszczykowie

Szpital w Puszczykowie  Foto: M.Rutkowska-Kalisz / materiały prasowe

5 super nowoczesnych sal operacyjnych wraz z centralną sterylizatorią powstanie w ramach II etapu budowy bloku operacyjnego w Szpitalu w Puszczykowie. Dziś podpisana została umowa z wykonawcą prac. Inwestycja nie tylko zapewni bardzo wysoki komfort pracy lekarzom i pielęgniarkom ale przede wszystkim podniesie jakość opieki nad pacjentami i sprawi, że lecznica w Puszczykowie będzie w ściślej czołówce najnowocześniejszych szpitali w Wielkopolsce!

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami nowy blok będzie mógł przyjąć pierwszych pacjentów już pod koniec przyszłego roku.

Przypomnijmy, że w Szpitalu od ponad roku działa już zrealizowany w ramach I etapu nowy szyb windowy. Umożliwi on bezpośredni transport chorych z oddziałów na blok operacyjny. Podpisana dziś umowa pomiędzy prezes Szpitala i głównym wykonawcą zakłada realizację zadania w ciągu 15 miesięcy. Koszt budowy wyniesie blisko 18 mln zł. A koszt wyposażenia to kolejne blisko 3 miliony złotych.

Budynek, który powstanie zaprojektowany jest z uwzględnieniem najnowszych standardów wymaganych od tego typu obiektów. Nowe stoły operacyjne, nowa aparatura do znieczulania i oświetlenie – to wszystko bardzo poprawi komfort pracy lekarzy i pielęgniarek mówi Ewa Wieja Prezes Zarządu Szpitala w Puszczykowie.

Obecnie Szpital w Puszczykowie działa jako spółka akcyjna, która w całości jest własnością powiatu poznańskiego. Od 2004 roku po oddłużeniu placówki, powiat zainwestował w tę lecznicę około 100 mln złotych. Placówka dysponuje 17 oddziałami, wyróżnia się posiadanym sprzętem i specjalistyczną kadrą medyczną. W tym roku zapoczątkowane zostanie też wdrażanie projektu elektronicznego obiegu dokumentacji pacjentów.

Użyte w artykule zdjęcia: M.Rutkowska-Kalisz / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz