Aglomeracja

Nadciąga silny wiatr!

Przewrócone przez silny wiatr drzewo - Cytadela  Foto: fb.com/uber.poznan

Nieco silniejsze podmuchy wiatru były odczuwalne już w sobotę od rana. Meteorolodzy ostrzegają, że wiatr może przybrać na sile w nocy z soboty na niedzielę, a najgorzej ma być w poniedziałek.

Tylko w sobotę średnia prędkość wiatru wynosić będzie od 35 do 50 km/h, choć chwilami może dochodzić nawet do 90 km/h. Najbardziej niebezpiecznie będzie jednak nad ranem w niedzielę.

Przejściowo w godzinach od 04:00 do 12:00 prędkość wiatru w porywach może dochodzić aż do 115 km/h.

Podobnie może być również w poniedziałek (30.10). Prędkość wiatru porównywalna będzie z ostatnimi wichurami, które wyrządziły dość dużo szkód w całej naszej metropolii.

Podczas tak silnych wiatrów trzeba zachować szczególną ostrożność. Wiatr może łamać gałęzie czy nawet całe drzewa, które spadając mogą stanowić śmiertelne zagrożenie zarówno dla pieszych jak i podróżujących samochodami. Podobnie groźne mogą być porwane przez wiatr z tarasów i balkonów przedmioty. Warto zatem odpowiednio je zabezpieczyć.

Ponieważ najbliższe dni to czas odwiedzania cmentarzy warto śledzić aktualne komunikaty pogodowe. Rosnące tutaj drzewa także w przeszłości poddawały się wichurom. Może się zdarzyć, że niektóre cmentarze ze względów bezpieczeństwa zostaną w poniedziałek zamknięte.

W zależności od tego co się wydarzy zdecydujemy, czy cmentarze zostaną zamknięte, czy może też fragmenty nekropolii – mówi Witold Rewers z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta cytowany przez Głos Wielkopolski.

 

Użyte w artykule zdjęcia: fb.com/uber.poznan

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz