Aglomeracja

Czas na wnioski o 500+

banknoty  Foto: sxc

Wszyscy, którzy chcą do końca otrzymać wsparcie w ramach programu świadczeń 500+, powinni złożyć odpowiednie dokumenty jeszcze w październiku. Dzięki temu ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik, listopad i grudzień nastąpi jeszcze w tym roku.

Przypominamy, że nowy okres świadczeniowy w programie rozpoczął się 1 października. Choć do programu można przystąpić w dowolnym momencie, trzeba pamiętać że złożenie flepów* po październiku, skutkować będzie ustaleniem prawa do świadczenia wychowawczego dopiero od miesiąca złożenia wniosku. Co bardzo ważne nie będziemy mieli prawa do wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu świadczeniowego.

Jak wskazują aktualne dane, do tej pory w Wielkopolsce w nowym okresie świadczeniowym złożono blisko 251.000 wniosków, z czego ponad 22% wpłynęło drogą elektroniczną – informuje Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego – wydano już  ponad 83 procent  decyzji.

W ubiegłym roku świadczenie z programu Rodzina 500 plus otrzymało ponad 260.000 rodzin z Wielkopolski.

Wniosek o wsparcie w ramach programu 500+ można złożyć osobiście w gminie albo przesłać go pocztą. Można także skorzystać z coraz bardziej popularnej drogi elektronicznej. Można to zrobić poprzez platformę ministerialną Emp@tia, bankowość elektroniczną czy serwis obywatel.gov.pl.

Użyte w artykule zdjęcia: sxc

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz