BizNews

Poznańska spółka wygrała milionowy kontrakt kolejowy

Torpol z milionowym kontraktem  Foto: Torpol

Poznańska spółka Torpol zdobyła kontrakt na remont linii kolejowej łączącej Kraków z Katowicami. Wartość podpisanej właśnie z PKP PLK umowy to ponad 300.000.000,00 złotych.

Prace wykonywane przez Torpol prowadzone będą na odcinku Kraków Mydlniki – Kraków Główny Towarowy. To część projektu modernizacji linii kolejowej E 30 łączącej Zabrze, Katowice i Kraków.

Zakres prac przewidzianych w ramach przebudowy dotyczy w szczególności modernizacji układu torowego i peronów, sieci trakcyjnej i urządzeń elektroenergetycznych oraz SRK i telekomunikacyjnych – informuje Torpol – oprócz tego projekt przewiduje likwidację i przebudowę przejazdów kolejowych, budowę nowych i modernizację istniejących dróg i obiektów inżynieryjnych, a także obiektów związanych z ochroną środowiska.

Najważniejszym elementem tej kolejowej inwestycji jest przebudowa węzłowej stacji Kraków Mydlniki. To własnie tutaj rozpoczynają swój bieg dwie linie dwutorowe, którymi prowadzony jest ruch pociągów towarowych. Jest tutaj również tor wyciągowy niezbędny do obsługi bazy paliw.

Wartość podpisanej właśnie umowy to 247.400.000,00 zł netto (304.300.000,00 zł brutto). Prace mają się zakończyć za 18 miesięcy.

Użyte w artykule zdjęcia: Torpol

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz