K U L T U R A

Grzegorz Turnau – koncert jubileuszowy

Przeboje Grzegorza Turnaua takie jak Bracka, Naprawdę nie dzieje się nic, Między ciszą a ciszą, czy Liryka znamy chyba wszyscy. Będzie zatem okazja, by zanucić je wraz z artystą podczas jego jubileuszowego koncertu w Poznaniu.

Wiele przebojów z jego dwudziestoletniej kariery usłyszymy w rewelacyjnych jazzowych aranżacjach – zapowiadają organizatorzy.

Grzegorz Turnau swoją karierę rozpoczął w 1984 roku, wygrywając XX Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Wówczas też rozpoczął współpracę z krakowską Piwnicą pod Baranami. W swoim dorobku ma piętnaście albumów solowych. Za ostatni, 7 widoków w drodze do Krakowa nagrany w 2014, otrzymał nominację do Fryderyka 2015. Skomponował też muzykę do filmów Zakochany anioł i Niezawodny system. Jest również autorem muzyki do ponad dwudziestu spektakli teatralnych.

Towarzyszący wokaliście Cezary Konrad i Robert Kubiszyn, którzy realizowali z Turnauem inne projekty to znani i cenieni muzycy jazzowi, świetni instrumentaliści i autorzy wielu własnych przedsięwzięć artystycznych.

Perkusja Konrada i kontrabas, a także niekiedy gitara Kubiszyna to nieodzowne muzyczne składniki wykonanych na koncercie, a znanych z innych aranżacji, utworów – dodają organizatorzy poznańskiego koncertu – to właśnie te instrumenty wprowadzają elementy świeżości i nowości.

Sam Grzegorz Turnau wystąpi w nowej roli – udanie improwizującego pianisty.

Na Koncert Jubileuszowy Grzegorza Turnaua zapraszamy do klubu Blue Note w sobotę (10.09) o 20:00.

Zakopower & Turnau (16.06.2015) Sala Ziemi

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz