POZnań

Szybka interwencja

Nowe centrum monitoringu na Jeżycach  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Poznańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradli śpiącego na przystanku poszkodowanego. Szybka interwencja była możliwa dzięki reakcji obywatela, który widząc całe zajście, o wszystkim zawiadomił patrolujących ulicę policjantów. Mężczyzna odzyskał skradziony telefon. Zdarzenie zarejestrowały też kamery miejskiego monitoringu.

Do zdarzenia doszło 26 czerwca około godziny 5:40 na przystanku tramwajowym przy ul. Podgórnej w Poznaniu. Na filmie zarejestrowanym przez kamery miejskiego monitoringu widać jak do śpiącego na ławce mężczyzny podchodzi trzech młodych mężczyzn. Jeden z nich przeszukuje jego kieszenie i zabiera pewne przedmioty. Następnie mężczyźni odchodzą od śpiącego, lecz po kilku minutach do niego wracają i ponownie przeszukują zawartość jego kieszeni.

Całe zdarzenie nie umknęło uwadze mężczyzny, który wykazał obywatelską postawę i pomógł Policji w ujęciu złodziei. Opowiedział funkcjonariuszom o zdarzeniu i jednocześnie wskazał im jednego z podejrzanych, który właśnie szedł w ich kierunku. Policjanci bezzwłocznie wylegitymowali mężczyznę. Podczas przeszukania 18-latka okazało się, że ma ukryty w kieszeni skradziony śpiącemu mężczyźnie telefon.

Poszkodowany zorientował się, że został okradziony dopiero gdy podeszli do niego policjanci.

Kilka godzin później policjanci zatrzymali drugiego sprawcę. Teraz za kradzież grozi im nawet 5 lat więzienia. Policjanci ustalają kim był trzeci z mężczyzn.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz