POZnań

1-majowy piknik na dziedzińcu Urzędu Miejskiego

Dobra zmiana w Urzędzie Miasta Poznania  Foto: UMP

Wygodne ławki, dużo zieleni i przestrzeń, która została oddana w ręce poznaniaków. Dziedziniec urzędu miasta powraca w nowej odsłonie. 1 maja odbędzie się tu rodzinny piknik, na którym nie zabraknie wielu atrakcji dla poznaniaków.

Dobra zmiana w Urzędzie Miasta PoznaniaJeszcze ponad rok temu na dziedzińcu urzędu miasta stały jedynie samochody. Teraz przestrzeń zyskała zupełnie nowe oblicze, które będzie można poznać m.in. podczas rodzinnego pikniku. Odbędzie się on 1 maja.

To będzie symboliczne otwarcie dziedzińca dla wszystkich poznaniaków. Podczas pikniku będzie można m.in. wysłuchać koncertu Chóru Dziewczęcego Skowronki czy oznakować swój rower – zaprasza Andrzej Białas, dyrektor Gabinetu Prezydenta Poznania.

Podczas pikniku odbędzie się wiele animacji i rozrywek dla dzieci. Wspólne zabawy, gry, malowanie buziek czy puszczanie baniek mydlanych to tylko niektóre z zajęć dostępnych dla uczestników spotkania. Piknik będzie również idealną okazją do wejścia w zaczarowany świat bajek. Krystyna Adamczak przeczyta dzieciom książkę “Liczypieski” ze zbioru księgarni Z Bajki. Na miejscu nie zabraknie dmuchanych balonów i darmowej waty cukrowej. Odbędzie się także licytacja rowerów z depozytu Biura Rzeczy Znalezionych.

Na dziedzińcu warto zjawić się ze swoim rowerem. Będzie można zreperować drobne usterki w samoobsługowej stacji napraw, a policjanci z Komendy Miejskiej przeprowadzą znakowanie rowerów. Piknik rozpocznie się o godz. 12:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz