POZnań

Poznań pełen wydarzeń za pół ceny

Poznań za pół ceny (3)  Foto:

Akcja Poznań za pół ceny odbędzie się już po raz dziewiąty i podobnie jak w latach ubiegłych wybór atrakcji, z których można skorzystać jest ogrom.

Możemy liczyć na ciekawe warsztaty, wystawy, wydarzenia kulturalne i kulinarne. Z niektórych będziemy mogli skorzystać “z marszu”, ale na niektóre warto zarezerwować miejsca nieco wcześniej.

Oferta jest naprawdę bardzo bogata i bardzo różnorodna, zatem każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Oto nasze subiektywne rekomendacje tegorocznej edycji akcji Poznań za pół ceny.

Zaczniemy od restauracji, do których warto naszym zdaniem zajrzeć i skosztować przygotowywanych w niej dań. Od razu zaznaczamy, że warto wcześniej skontaktować się i zarezerwować miejsce, ponieważ chętnych jak co roku jest bardzo wielu i przeważnie znalezienie wolnego miejsca “z marszu” graniczy z cudem. Poniżej proponować będziemy tylko niektóre z dań oferowanych w ten weekend.

Nad jeziorem Malta można smacznie zjeść w restauracji 3 Kolory ( tel. 501 402 827). Na akcję Poznań za pół ceny przygotowano specjalną kartę. Znalazły się w niej między innymi dania z kurczakiem czy łososiem grillowanymi na kamieniach z lawy wulkanicznej.

W centrum, na ulicy Kościuszki przy Zamku warto zajrzeć do Bo. (tel. 61 226 78 65). Serwowane są tutaj śniadania do godziny 13:00. W menu na ten weekend w specjalnych cenach znalazły się między innymi śniadanie angielskie, wegańskie klopsy z czerwonej soczewicy z groszkiem miętowym, kaszą gryczaną oraz pesto czy wołowina po burgundzku z maślanym pęczakiem.

Na pewno miłym wspomnieniem z tego weekendu będzie wizyta w kawiarni Ptasie Radio na ul. Kościuszki (tel. 61 853 64 51, 512 357 237) W klimatycznym wnętrzu będzie można skosztować między innymi pyszne desery z których miejsce to jest znane, ale w karcie znalazły się także “konkrety” jak na przykład ryż curry z warzywami do wyboru z blanszowanym szpinakiem bądź pieczonym udkiem z ziołami.

W ten weekend zapraszają także muzea, a ich zwiedzanie wcale nie musi być nudne!

Może być nawet smaczne jak w przypadku Rogalowego Muzem Poznania, które znajduje się na Starym Rynku 42/2. Zaprasza ono na niezwykłe pokazy na żywo o pysznych Rogalach Świętomarcińskich wraz z ich legendą oraz degustacją. W trakcie zabawnego i angażującego pokazu uczestnicy mogą pomagać w przygotowaniu rogali, a także poznają gwarę poznańską oglądają wnętrze 500­-letniej zabytkowej kamienicy. Każdy pokaz trwa około 50 minut (sobota 30 kwietnia: 12:30, 13:00, 13:45, 14:15, 15:00, 15:30, 16:30, 18:00, 19:30, niedziela 1 maja: 10:45, 11:10, 12:30, 13:00, 13:45, 14:15, 15:00, 15:30, 16:30, 18:00, 19:30).

Warto również poznać historię miasta oglądając Makiety Dawnego Poznania w podziemiach kościoła Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła (wejście od ul. Ludgardy).

Znajdują się tutaj dwie makiety do których stworzone zostały widowiska światła, dźwięku, efektów specjalnych jak pożary, burze, błyskawice, pokaz laserowy oraz komentarz pozwalający poznać historię miasta w dwóch pokazach po 27 minut. Nie jest to zwyczajne opowiadanie, a podróż w czasie. Jest to doskonały punkt wycieczek turystycznych i edukacyjnych.

Wśród kilku wystaw polecamy fotograficzną World Press Photo w Zamku. To właśnie tutaj od wielu już lat wystawa ta ma swoją polską premierę. Poznańska publiczność w tym roku będzie mogła oglądać najlepsze prasowe fotografie świata zaledwie kilka dni po światowej wystawie.

Więcej o samej akcji Poznań za pół ceny pisaliśmy również tutaj. Pełną ofertę tegorocznej edycji akcji znajdziecie natomiast na oficjalnej stronie tego wydarzenia, czyli tutaj.

Ogródki na Starym Rynku

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz