POZnań

Czy tak wygląda chodnik klasy A?

Dziurawa kostka przy Marychu  Foto: Tomasz Dworek

O nowym budynku w reprezentacyjnym puncie miasta, u zbiegu Półwiejskiej Strzeleckiej i Krysiewicza możemy przeczytać, że to unikalna architektura na światowym poziomie wkomponowana w zwartą zabudowę przedwojennych kamienic. Inwestor chwali się, że jakość wykonania czynią z tej śródmiejskiej inwestycji ofertę biurową klasy A. Wczoraj w budynku otwarto największą w Poznaniu restaurację światowej sieci McDonalds. Tymczasem światowym poziomem nie można określić tego jak wygląda chodnik wokół inwestycji.

Dziurawa kostka przy Marychu Foto: Tomasz DworekTrudno nawet komentować niechlujne położenie kostki na głównym poznańskim deptaku, tym bardziej dosztukowanie go materiałem innej jakości.

Całe otoczenie wymaga porządnych prac brukarskich. W wyniku działań ciężkiego sprzętu na chodniku są wgłębienia, w których będzie zbierała się woda.

Zniszczone zostały także lampy wbudowane w chodnik Półwiejskiej. Być może to dobra okazja do przywrócenia funkcjonowania świetlnej instalacji .

Przy Starym Marychu, popularnym wśród turystów miejscu robienia pamiątkowych zdjęć można połamać sobie nogi. Wokół pomnika brakuje kilku kostek brukowych, być może także tych z informacjami o sponsorach.

Jak informuje Dorota Wesołowska z Zarządu Dróg Miejskich inwestor został zobowiązany do należytego odtworzenia nawierzchni, stąd prace nie zostały odebrane przez ZDM. Wykonawca został wezwany do bezzwłocznego odtworzenia nawierzchni.


Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz