POZnań

Konkurs dla konstruktorów i oblatywaczy oryginalnych maszyn

To są najbardziej kreatywne zawody dla amatorskich konstruktorów i pilotów własnoręcznie zmontowanych obiektów latających! 3 dni pozostały do końca rejestracji w 5 konkursie lotów Red Bull.

Konkurs Lotow Red Bull_fot. Denis Klero_Red Bull Content PoolTo już piąte edycja tej oryginalnej rywalizacji, przypominamy że pierwszy polski konkurs odbył się w 1999 roku w Poznaniu. Ponownie na Malcie latające maszyny gościliśmy 8 lat temu.

Ochotnicy, którzy marzą o lataniu i mają pomysł na lotną machinę domowej konstrukcji, która 16 sierpnia w Gdyni podbije serca publiczności i jury powinni zarejestrować się do 5. Konkursu Lotów Red Bull.

Zgłosić drużynę można poprzez wysłanie wiadomość e-mail, kartkę pocztową lub zgłoszenie telefoniczne. Faza przyjmowania zgłoszeń trwa do 10 maja. Szczegóły dostępne na stronie www.konkurslotowredbull.pl

W tej rywalizacji najważniejsza jest kreatywność! W połowie czerwca jury, wybierze 40 najciekawszych pomysłów – możliwych do realizacji i rokujących udane loty. Zespoły, które otrzymają możliwość zaprezentowania swoich maszyn, będą miały prawie dwa miesiące na ich budowę. W sierpniu, w Gdyni na 6-metrowej rampie startowej zlokalizowanej na Skwerze Kościuszki/Basenie Prezydenta, oprócz właściwości lotnych, liczyć się będzie oryginalność. Zadaniem drużyn będzie doprowadzenie atmosfery na trybunach do stanu wrzenia, wysłanie swojej konstrukcji w przestworza i uzyskanie jak najwyższej noty od jury.

Konkurs Lotow Red Bull_Ukraina_fot. Dmytro Vakulka_Red Bull Content Pool

To już piąta edycja Konkursu Lotów Red Bull w Polsce. Pierwsze kreatywne loty odbyły się w Poznaniu w 1999 roku, kolejne w Krakowie w 2001 roku, trzecia edycja, która miała się odbyć we Wrocławiu, została odwołana ze względu na zagrożenie powodziowe na Odrze. Czwarta ponownie zagościła na poznańskiej Malcie w 2008 roku.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz