Lech Poznań – Podbeskidzie 1:1 (1:0)

26. Kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała  Foto: lepszyPOZNAN.pl/  Piotr Rychter

26. Kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała Foto: lepszyPOZNAN.pl/  Piotr RychterOd września, kiedy Maciej Skorża zaczął pracę w Lechu Poznań, zespół rozegrał już dziewięć spotkań, z których poznaniacy wygrali 5, 3 zremisowali, a jeden przegrali. Do znajdującej się na czele tabeli Legii Kolejorzowi brakuje 7 punktów.

Zespołowi Macieja Skorży na pewno nie można odmówić woli walki, bo w każdym rozegranym dotąd meczu wykazywali ją tak jak nigdy dotąd. Lech zaczyna mecze szybkimi atakami i potrafi przynieść rywala swoim sposobem gry. Jednak prawie zawsze przychodzi taki moment, wyrazie widocznego rozprężenia, z którego rywale korzystają i strzelają bramki. Tak był z Legią, Koroną i Śląskiem. Podobnie było podczas meczu Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok, kiedy już po ośmiu sekundach od gwizdka Lech prowadził, po golu Zaura Sadaeva, a po siedmiu minutach było już 2:0. Ale później proste błędy w obronie odwróciły losy gry, a mecz zakończył się dobrze dla poznaniaków ale po 120 minutach.

Podbeskidzie jak dotąd zdobyli 5 punktów mniej niż Lech i zajmują 11. miejsce w tabeli. Górale deklarują, że przyjechali do Poznania po zwycięstwo. Jednak ich cel jest inny niż Lecha. Górale potrzebują zwycięstwa, by utrzymać się grupie mistrzowskiej, a to chronić ich będzie przed spadkiem z Ekstraklasy. Celem Lecha jest walka o Mistrza Polski.

1 - 1

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała

• 20:23 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:21 Lech nadal nie przegrał u siebie ale i tym razem nie wygrał. Szkoda, że znowu błędy w obronie zaowocowały głupią stratą bramki.
  • 94' Sędzia nie pozwolił na rozegranie rzutu rożnego, który zdobył Szymon Pawłowski. Tym samym mecz kończy się wynikiem 1:1.
  • 90+1 Sokołowski ratuje swoją drużynę przyjmując na siebie strzał Pawłowskiego.
  • 90' 4 minuty doliczonego czasu.
  • 89' Najpierw obroniony strzał Patejuka, a po chwili goście znowu w polu karnym Lecha gości atakują i Śpiączka zdobywa bramkę, strzelając płasko nad murawą. Wynik 1:1
  • 89' Sadaev ukarany kartką za niesportowe zachowanie.
  • 86' Hamalainen agresywnie atakuje bramkarza gości, który nie może złapać piłki w rękawice.
  • 84' Demian mocno kulej na lewą nogę ale nie wyraźnie pokazał, że nie chce przerwy w grze i pomocy lekarskiej.
  • 82' Sadaev z siedmiu metrów trafia wprost w bramkarza! Później strzela Kędziora, a Pesković broni!
  • 80' Sadaev zatańczył z obrońcami, po czym oddał strzał w polu karnym. Niestety za wysoki, by Pesković musiał interweniować.
  • 79' Wołąkiewicz ukarany kartką... tylko zdaje się, że niesłusznie.
  • 76' Chwilę przed zmianą w polu karnym Lecha było ogromne zamieszanie, w którym poznaniacy aż prosili się o stratę bramki.
  • 76' Podbeskidzie: Śpiączka za Slobodę
  • 74' Douglas dał Patejukowi odebrać sobie piłkę. Co gorsza zawodnik gości zdołał oddać strzał i zmusić Maćka Gostomskiego do interwencji.
  • 74' Lech: Sadaev za Jevtić-a
  • 73' Wrzutka Lovrencsics-a do Jevtić-a. Strzał Darko odbija się od słupka!
  • 70' Rzut wolny dla gości - blisko pola karnego Lecha. Iwański postanowił strzelać prosto na bramkę ale takim strzałem nie mógł zagrozić nikomu.
  • 68' Doskonałe zagranie Douglas-a, który wrzucił piłkę w pole karne. Jevtić nie zdołał nogą skierować piłki do bramki ale głową próbował Lovrencsics. Niestety piłka wyleciała po za pole gry nie zagrażając bramce Pesković-a.
  • 65' Patejuk myli się konstruowaniu ataku przed polem karnym Lecha i podaje do obrońcy poznaniaków.
  • 64' Szybkie wznowienie z rzutu wolnego i przerzucenie piłki do Lovrencsic-a. Ten podbiegł kawałek i wrzucił piłkę przed bramkę do Jevtić-a, który nie zdążył do niej dobiec.
  • 63' Douglas ukarany kartką za faul.
  • 62' Z rzutu wolnego nie udało się zagrozić bramce Gostomskiego ale piłka prostopadle poleciała jeszcze do Demjana, który nie myśląc długo strzelił w stronę bramki. Minimalnie przestrzelił.
  • 60' Lech: Wołąkiwiecz za Arajuuriego
  • 59' Podbeskidzie: Patejuk za Kwame
  • 57' Jevtić zawahał się przez co zamiast atakować bramkę przerzucał boisko podając do Lovrencsicsa. Węgier, podbiegając do pola karnego, miał po swojej prawej stronie lepiej ustawionego kolegę ale sam postanowił strzelać... Szkoda, że nie zagroził bramce.
  • 57' Demcjan w polu karnym zmarnował okazję.
  • 56' Jevtić przed polem karnym zatańczył z obrońcami i mógł podawać do Hamalaienan. Ale mógł też strzelać, jednak jego strzał pewnie złapał Pesković.
  • 55' Rzut rożny dla gości, i pewnie wybijający piłkę Kędziora.
  • 53' Pawłowski ładnie przy linii kończącej boisko walczył i wrzucił piłkę na drugą stronę pola karnego... niestety nie było tam nikogo gotowego do zamknięcia akcji.
  • 52' Jevtić w poli karnym strzela ale piłka uderza obrońcę i wylatuje na rzut rożny.
  • 50' Pawłowski wywalczył rzut rożny, który wykona Douglas.
  • 49' Douglas pięknie wślizgiem przerywa atak gości i podaje do Jevtić-a, który niestety ma problem z przyjęciem piłki.
  • 45' Lech: zmiana w przerwie Drewniak za Kownackiego
  • 45' Podbeskidzie: zmiana w przerwie Demjan za Korzyma
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę.
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45+1 Iwański korzystając z zamieszania próbował strzelać na bramkę Gostomskiego ale Arajuuri zdołał podbić piłkę, która wylądowała na górnej siatce bramki.
  • 45' Minuta doliczonego czasu.
  • 45' Kwame ukarany kartką za faul.
  • 44' Lovrencsics przejął piłkę i podał do Hamalainena, który oddał strzał w kierunku bramki... z naszej perspektywy wyglądało celny strzał, jednak niestety tak nie było.
  • 44' Ani Hamalainen ani Kownaski nie doszli do dośrodkowanie Lovrencsics-a w przed pole karne. Piłkę za to wyciągnął i spod nóg Pesković!
  • 41' Najpierw Sokołowski, potem Sloboda ograny przez Pawłowskiego! Atak na brakę zdaje się Jevtić-a obroniony przez Pesković-a!
  • 39' Kownacki zmarnował okazję! Stylem Ronaldo próbował piętą odbić piłkę i zdaje się wpakować ją do bramki... ale mu się nie udało. Jednak przy tej akcji brawa należą się Douglasowi, który ładnie ze środka pola poprowadził piłkę rozpoczynając ten atak.
  • 32' Dobry pomysł gości i ogromne szczęście poznaniaków! Z rzutu wolnego Iwański nie przerzucał muru obrońców, by wrzucić piłkę w pole karne ale płasko obok muru próbował podawać do Korzyma. Szczęściem było przejęcie tego podania na linii szesnastego metra i przerwanie ataku.
  • 31' Tym razem Sloboda faulowany niedaleko pola karnego Lecha.
  • 30' Faulowany pawłowski po drugiej stronie boiska ale już na połowie gości.
  • 29' Konieczny dostał kartkę za faul na Lovrencsicsu.
  • 27' Próba przerzucenia obrony Lecha ale Korzym był za wolny o nie dał rady wyprzedzić Gostomskiego, który pewnie złapał piłkę przed linią końca pola karnego.
  • 21' Mądrze Kownacki, poczekał przed polem karnym i markował podanie do Hamalainena ale piłka była adresowana do Lovrencsicsa. Niestety podanie było za mocne i Węgier miał problemy z przyjęciem piłki i ostatecznie nie udało się zagrozić bramce.
  • 20' Linetty korzysta z zamieszania w polu karnym Górali i strzela wprost w bramkarza.
  • 19' Gostomski znowu ratuje Lecha! Sloboda ograł Bednarka, wdarł się na pole karne i strzelił do wychodzącego bramkarza Lecha, który obronił!
  • 16' Aut dla gości wykorzystuje Pawłowski, który przejmuje wyrzuconą z autu piłkę i strzela na bramkę z ostrego kąta. Pesković nie dał się jednak zaskoczyć i pewnie zatrzymał lecąca piłkę.
  • 15' Lovrencsics prawą stronę podbiegł do pola karnego gości. Po lewej, na środku w pole karne wbiegał niepilnowany Pawłowski. Węgier postanowił strzelać ale fatalnie skiksował strzelając ponad bramką.
  • 14' Koszmarny błąd obrony Lecha! Chmiel się przedarł przez Bednarka i Araajuriego i wyszedł sam na sam z Gostomskim. Bramkarz Lecha doskonale oburącz obronił ten strzał!
  • 11' Douglas dał się ograć, Chmiwlowi, wpuszczając zawodnika w pole karne Gostomskiego. Na szczęście puszczone po murawie dośrodkowanie nie dociera do nikogo z kolegów... bo nikogo tam nie było.
  • 10' Pawłowski zmarnował okazję wrzucenia piłki do Hamalainena.
  • 6' Rzut rożny dla Lecha i goooool po strzale Tomaza Kędziory! Lech prowadzi 1:0!
  • 6' Strzał Jevtić-a przeciety przeciąty przez obrońcę, ląduje na górnej siatce bramki Pesković-a.
  • 5' Marek Sokołowski skorzystał z błędu obrony i wrzucił piłkę w pole karne Lecha.
  • 4' Póki co w odróżnieniu od poprzednich spotkań Lecha, ten mecz rozpoczyna się dosyć ślamazarnie. Próby ataku są całkiem czytelne dla przeciwników, a wcześniejszy rajd Dawida Kownackiego dużo za wolny.
  • 1' Dzisiaj kapitanem poznańskiej drużyny jest Kasper Hamalainen.
  • 0' Rozpoczynamy mecz.
  • 20:18 Przed nami mecz 15 kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Do rozpoczęcie spotkania pozostało około 12 minut.

Gosotmski, Kędziora, Bednarek, Arajuuri, Douglas, Lovrencsics, Jevtić, Linetty, Pawłowski, Hamalainen (kpt.), Kownacki
rezerwa: Burić, Drewniak, Wołąkiewicz, Serafin, Henriquez, Formella, Sadaev
trener: Maciej Skorża