Sport

Zagrają zakrzywionym kijem

Poznań Hussars  Foto: Facebook.com

Dwie, najstarsze drużyny lacrosse w Polsce zmierzą się ze sobą w ramach IV kolejki Polskiej Ligi Lacrosse. Mecz będzie można oglądać na boisko WKS Grunwald Poznań w najbliższą niedzielę 9 listopada.

Lacrosse, to z francuskiego – zakrzywiony kij, zespołowa gra sportowa pochodzenia indiańskiego, której zasady ostatecznie ustalono w pierwszej połowie XIX w. w Kanadzie, gdzie uznano ją za sport narodowy. Gra polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika. Lacrosse jest sportem kontaktowym. Drobne starcia, zderzanie się kijami jest dozwolone i traktowane jako element gry. Uznawana jest za pierwowzór hokeja na lodzie.

Na boisku WKS Grunwald przy ul. Promienista 27 zmierzą się zespoły Poznań Hussars i Kosynierzy Wrocław. Poznaniacy na razie na koncie mają jedną porażkę. Wrocławianie natomiast dwa zwycięstwa. Kto wywiezie punkty okaże się po zakończeniu spotkania, które rozpocznie się w niedziele 9 listopada o godzinie 13:00. Wstęp na trybuny jest wolny.

Poznań Hussars Foto: Facebook.com

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz