K U L T U R A

Love&more… z Bartosiewicz

Edyta Bartosiewicz  Foto: mat. pras.

Edyta Bartosiewicz Foto: mat. pras.Tydzień temu ukazał się nowy krążek Edyty Bartosiewicz “Love & more…”. Artystka wyrusza w trasę koncertową i już 28 listopada zawita także do Poznania. Podczas trasy jako support wystąpi Leski, czyli Paweł Leszoski.

27 października ukazała się reedycja debiutanckiej płyty Edyty Bartosiewicz zatytułowana “Love & more…”. Podwójny album wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia zawiera oryginalny materiał zarejestrowany w 1992 roku oraz nagrania archiwalne i premierowe, w tym singiel “Nie zabijaj miłości”, który miał premierę 15 września.

Na jesieni tego roku w sprzedaży pojawi się dwupłytowy album Love&more… Będzie się on składać z reedycji płyty Love oraz krążka, na którym znajdą się takie utwory, jak Opowieść, Pomyśl o mnie czy Niewinność (wersja singlowa z 2002 roku), a także nieznane i nigdy wcześniej nie publikowane materiały. Całość będzie promowana nową piosenką Nie zabijaj miłości, której premiera zaplanowana jest na wrzesień tego roku. Na trasie nie zabraknie oczywiście numerów z ostatniej płyty Renovatio.

Edyta Bartosiewicz rozpoczęła swoją działalność artystyczną w drugiej połowie lat 80., grając z amatorskim zespołem Staff, później Holloee Poloy. W 1992 ukazał się solowy album artystki pt. Love, na którym zwróciła się ku nieco refleksyjnej stylistyce. Kolejny album Szok’n’Show, pokryty wielokrotną platyną, potwierdził wysoką pozycję artystki na polskiej scenie muzycznej. W 2004 roku, Bartosiewicz rozpoczęła pracę nad szóstym albumem studyjnym, którą często przerywała, w międzyczasie występując gościnnie m.in. na płycie wydanej przez Krzysztofa Krawczyka – To, co w życiu ważne (2004). Z niej właśnie pochodzi utwór “Trudno tak…”, wysoko notowany na listach przebojów Polskiego Radia i wyróżniony nagrodą Fryderyka. Sześć lat później, w 2010 roku, Edyta Bartosiewicz wznowiła swoją działalność podczas Orange Warsaw Festival, gdzie, ku uciesze fanów, zaprezentowała nowy repertuar i zapowiedziała premierę kolejnej płyty. Ostateczna premiera albumu “Renovatio” nastąpiła w 2013 r., czyniąc go jednym z najdłużej wyczekiwanych wydawnictw polskiego rocka (ostatnia płyta “Wodospady” została wydana w 1998 roku). “Renovatio” szybko wspięło się na listę najlepiej sprzedających się wydawnictw w naszym kraju i w tydzień pokryło złotem, a chwilę później platyną.

Edyta Bartosiewicz – trasa koncertowa „Love & more…”

26.10 – Kraków – Kino ‘Kijów’
30.10 – Rzeszów – ‘LUKR’
03.11 – Białystok – Filharmonia i Opera Podlaska
09.11 – Gdańsk – klub ‘B-90’
23.11 – Wrocław – Sala Koncertowa Radia Wrocław
24.11 – Katowice – Centrum Kultury
28.11 – Poznań – CK Zamek
29.11 – Łódź – Wytwórnia
01.12 – Warszawa – Stodoła

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz