Aglomeracja

Podrobione ciuchy na bazarze

Podrobione produkty  Foto: Komenda Wojewódzka Policji

Policjanci z Wydziału ds. Walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Według wstępnych ustaleń straty poszkodowanych firm wynoszą blisko 360 000 złotych. Za to przestępstwo zatrzymanej kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

Zatrzymanie i zabezpieczenie podrobionych towarów to wynik czynności prowadzonych od dłuższego czasu przez poznańskich funkcjonariuszy – informuje Maciej Święcichowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji. Jest to kolejna realizacja długofalowych działań policjantów z Wydziału ds. Walki z Przestępczością Gospodarczą dotycząca handlu podrobionymi towarami. Efektem ich pracy są kolejne zatrzymania osób prowadzących nielegalną działalność – dodaje.

10 lutego zatrzymano 31-letnia kobietę, mieszkankę Kalisza, która handlowała podrobionym towarem na jednym z poznańskich targowisk. Policjanci razem z przedstawicielem firm pokrzywdzonych zabezpieczyli towar na dwóch stoiskach. Wstępnie straty zostały oszacowane na blisko 360 000 złotych. Nielegalne używanie znaków towarowych jest przestępstwem. Grozi za nie kara nawet 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz