Aglomeracja

Rozbita mafia paliwowa

Zatrzymani za napad na stację benzynową  Foto:

Działania wielkopolskich policjantów doprowadziły do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się kradzieżami paliwa. Skierowany właśnie do sądu akt oskarżenia obejmuje ponad 200 czynów i dotyczy 30 podejrzanych. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Zatrzymani za napad na stację benzynowąZarzuty objęły 30 mężczyzn w wieku od 30 do 60 lat. Straty spowodowane ich działalnością to 150 tys. złotych. Członkowie grupy to przede wszystkim kierowcy ciężarówek. Przewozili cysternami paliwo z hurtowni do stacji paliw. Po drodze zatrzymywali się w ustronnych miejscach, gdzie przepompowywali paliwo do przygotowanych wcześniej zbiorników.

Łupem złodziei padły wszelkie paliwa pędne: olej napędowy, benzyna a także nafta lotnicza. W sumie straty przekroczyły 150 tys.

Zatrzymani łącznie usłyszeli 204 zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Cztery osoby aresztowano, wobec pozostałych zastosowano dozory policyjne, poręczenia majątkowe, zakazy opuszczania kraju, zatrzymanie paszportów.

Śledczy dokonali także tymczasowego zajęcia mienia na kwotę 270 tys. złotych. Wkrótce ruszy proces. Podejrzanym grozi nawet 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz