Nowe Miasto POZnań SieBuduje

Nowa – stara kamienica na ulicy Ostrówek

Nowa inwestycja przy ulicy Ostrówek (3)  Foto:

Najstarsza kamienica położona na terenie nieistniejącego dziś miasteczka Ostrówek zyska wkrótce nowe życie. Jeszcze w tym roku deweloper Inwestycje Wielkopolski rozpocznie prace budowlane.

Nowa inwestycja przy ulicy Ostrówek (3)Ulica Ostrówek to jeden z najciekawszych wycinków historii Poznania. Dawne miasto, usytuowane między rzeką Cybiną a Śródką, ulokował w 1444 roku Władysław Warneńczyk. Przez wiele lat było najmniejszym miastem całej I Rzeczypospolitej. Najwcześniej zbudowana kamienica, Ostrówek 12, zachowała się do dziś, mimo gnębiących miasto powodzi i wojen. I nic na szczęście nie zapowiada, by historia budowli miała dobiec końca.

Inwestycja polegać będzie na odnowieniu starej kamienicy oraz dobudowaniu nowoczesnego skrzydła na tyłach budynku. Tym samym architektura nowego-starego budynku będzie symbolicznym połączeniem tradycji z nowoczesnością. – Jego wygląd został zaprojektowany tak, aby nie zakłócać mieszczańskiego charakteru okolicy, lecz uwydatnić jej elegancję – mówi Marcin Sucharski, architekt z pracowni Easst.com.

W kamienicy łącznie znajdą się 24 mieszkania na czterech kondygnacjach. Na parterze pojawią się lokale usługowe, a pod ziemią garaż z miejscami parkingowymi.

Inwestycje Wielkopolski wcześniej przebudowały kamienice przy Chwaliszewo i ulicy Rybaki 20 starając się zachować historyczne detale jednocześnie nadając budynkom nowoczesne standardy wykończenia.

Prace budowlane na Ostrówku 12 rozpoczną się jeszcze w tym roku. Inwestor szacuje, że potrwają one do września 2015 roku.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz