Strzeszyn

Rychtuj się na Festyn na Strzeszynie

Plac zabaw na Strzeszynie  Foto: Stowarzyszenie Strzeszyn dla Dzieci

Po raz piąty mieszkańcy Strzeszyna będą mogli bawić się na Festynie Rodzinnym, który organizowany jest na placu zabaw i wokół niego między ulicami Horacego i Owidiusza.

Plac zabaw na Strzeszynie Foto: Stowarzyszenie Strzeszyn dla DzieciWszystko zaczęło się od pomysłu kilku mieszkańców, by za pieniądze zebrane na festynie odbudować plac zabaw przy ulicach Horacego i Owidiusza. Pierwszy Festyn zorganizowany został w 2009 roku i corocznie mieszkańcy spotykają się właśnie na tym placu zabaw i dokładają kolejne cegiełki. Coraz częściej mamy wrażenie, że samo spotkanie jest ważniejsze od celu – mówią organizatorzy ze Stowarzyszenia Strzeszyn dla Dzieci – jest okazją do wypicia kawy z sąsiadami, zabawy z dziećmi, rodzinnego spędzenia niedzielnego popołudnia.

Wśród atrakcji planowanych na tegoroczną edycję Festynu znajdą się między innymi kucyki, pokazy robotyki, pokazy doświadczeń, malowanie buziek, występy dzieci z Zespołu Szkół nr 9, pokaz edukacyjnego ula, balony helowe, występ zespołu, dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, zabawy plastyczne i sportowe dla dzieci, gra symultaniczna w szachy oraz zabawy dla najmłodszych czy licytacje.

Dzieciaki bawią się na pięknym placu zabaw, w ubiegłym roku udało nam się wraz z Radą Osiedla i Szkołą, rozpocząć budowę Parku przy ulicy Hezjoda – wyjaśniają organizatorzy – podczas tegorocznej zabawy planujemy zbiórkę środków na dalsze prace przy zbiorniku retencyjnym, brakuje ławek, planujemy nasadzenia drzew i krzewów… pracy jest bardzo wiele i, jak zwykle, środki ograniczone.

Zapraszamy na Festyn Rodzinny na plac pomiędzy ulicami Horacego i Owidiusza w niedzielę (16.06) od godziny 15:00.

Plac zabaw na Strzeszynie Foto: Stowarzyszenie Strzeszyn dla Dzieci

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz